8 Kasım Konsantre F1 Haberleri

0

08:25

Rosberg her şeyin olabileceğini düşünüyor:Hala iki yarış var ve bu sporda her şey olabilir, bu yüzden enerjimi işleri benim kontrolüm altında olması için odaklamalıyım. Sao Paulo’da iyi bir formum var. Gerçek klasik pistlerden birisi ve oldukça eğlenceli yarışlara sahne oluyor. Oraya çıkmak ve Brezilyalı taraftarlar önünde büyük bir savaş vermek istiyorum.

Ramirez McLaren’ın Alonso’yu kaybedeceğini düşünüyor:McLaren’ın gelişimi iyi ancak çok yavaş. Sponsorları kaybediyorlar ve Alonso’yu da kaybedecekler. O kazanan bir pilot ve kazanması gerek. Önümüzdeki yıl bir zorluk daha yaşamayı kaldırabileceğine inanmıyorum. Limitlerinin sonunda olduğunu düşünüyorum.

Hamilton hiç kazanmadığı Brezilya’da mücadelesine devam edecek:Zorlamaya devam edeceğim. Formula 1 kariyerimin başından bu yana her şeyin son anda değişebileceğini gördüm, bu yüzden en sonuna kadar savaşmanız gerekir. Brezilya’da hiç kazanmadım ve bu hafta sonu bunu değiştirmeye odaklandım.

Ocon Force India’ya yakınlaşıyor olabilir: Force India’nın listesinde Ocon, Wehrlein, Palmer ve Nasr’ın olduğu biliniyor ve bu sezon Force India ile test yapan Ocon takımı etkiledi. Vijay Mallya geçtiğimiz hafta bir toplantı yaptı ve bu dört pilotu değerlendirdi. Mercedes de Ocon’u kendi takımı için hazırlamak istiyor olabilir, çünkü Lewis Hamilton’ın kontratı 2018’de bitiyor.

12:45

Wehrlein Manor’da kalmaktan memnun olacak:Tabii ki hedefim mümkün olan en iyi konumda olmak ancak gelecek yıl neler olacağını göreceğiz. Burada kalmaktan mutlu olurum. İlk yarıştan bu yana büyük bir gelişim kaydettik. Geçen yıldan bu yana da öyle. Burada olduğum için mutluyum. Gelecek yıl büyük bir adım daha atacağımızı düşünüyorum ve Manor’da kalmak güzel olurdu. Kötü bir aracımız olduğunu söyleyemem, ortalama bir aracımız var diyelim. Geçen yıl ile karşılaştırırsak tamamen farklı bir takım haline geldik. Gelecek yıl bunun devam edeceğine inanıyorum.

14:45

Bottas galibiyetsiz en çok puan kazanan pilot ünvanından rahatsız:Başardıklarımdan daha fazlasını yapmak zorunda olduğuma dair bir his var. Şu anda galibiyet almadan en çok puan toplayan pilotum ve bu istatistikten nefred ediyorum. Williams’la alacağım ilk galibiyet çok özel olacak. Bu benim evim gibi. Kendimi ailemde hissediyorum. Bu yüzden devam etme kararını çok kolay verdim. Kural değişiklikleriyle beraber ön grubu yakalamak ve daha iyi sonuçlar almak için yeni bir fırsatımız olacak.

Sauber’den Kaltenborn geleceklerinin Nasr ve Ericsson’a bağlı olmadığını söyledi:Gergin değiliz. Artık takımın geleceğiyle ilgili herhangi bir sorun yok ve daha öncesinde olduğu gibi geleceğimiz kimseye bağlı değil. Ama eğer iki iyi sürücü, güçlü sponsorlarıyla birlikte gelirse hiçbir takımın buna ‘hayır’ diyeceğini sanmıyorum. Bu takım için iyi bir şey. Takıma gelen sürücü için de öyle. Seçeneklerimiz var ve onları değerlendiriyoruz. Marcus ve Felipe de bu isimler arasında ancak herhangi bir önceliğimiz var diyemem. Birbiriyle alakasız olan iki şey var. Eğer başka bir takım Marcus’u istiyorsa görüşmekte özgür ve zaten görüşmeler oluyor. Koşulların Longbow ile nasıl olacağını bilmiyorum ancak sonuçta farklı bir proje ve bize etkisi olmayacak. Dediğim gibi, eğer bu kapı kapanırsa başka kapılar açılır.

Paddy Lowe iki pilotunda motor konusunda eşit olacağını söyledi:İkisi arasındaki durum oldukça dengeli. Ancak dürüst olmalıyım ki her iki türlü de ideal değil. Şunu söyleyebilirim ki ikisi arasında performans avantajı sağlayacak bir durum yok. Her zaman iki iyi aracımız ve iki iyi güç ünitesi olması için tüm dikkatimizi veriyoruz. Meksika’da bir kez daha 1-2 olduk. İki araç damalı bayrağı gördü ve harikaydı.

19:25

Haas’tan Steiner Meksika’dan sonra iyi işler yapmayı umuyor:Yanlış olan şeyin ne olduğunu biliyoruz. Doğru dengeyi bulamadık, lastikleri çalıştıramadık, lastikleri doğru aralığa getiremedik, hepsi bu. Kendimize karşı dürüst olmalıyız cuma günü iyi bir iş yapamadık. Cumartesi daha iyi olabileceğimizi düşündük ancak sıralamalar bizim için felaketti. İki yarış önce iki araçla birlikte son bölüme kalmıştık. Bunu hepimiz biliyoruz. İki yarış sonra ilk bölümde elendik ve değişen şey neydi? Bir sonraki yarışta bazı şeylerin cevabını öğrenmek zorundayız. Üzerinde çalışmamız gereken nokta cuma performansımız olmalı. Şu an en büyük handikapımız temiz bir cuma/cumartesi günü geçirememiş olmamızdı. Bu konuya odaklanacağız. Kurulum turunda araçta bir şey kırılırsa ne yapabiliriz ki? Herkes en iyisi için çalışıyor ama bu gibi şeyler her zaman olabilir. Çalışmaya devam etmek zorundayız.

Kaltenborn Sauber’in 2012’deki gibi risk almasını istiyor:Farklı yaklaşımlar sergilememiz gerekiyor. Stratejiye gelirsek, normal şartlar aldında puan almamız çok zor ve farklı şeyler denememiz gerekiyor. Stratejiler bazen işe yarıyor öneğin Austin o kadar kötü değildi. Sürücülerimiz doğru bir iş yaptı ve strateji olması gerektiği gibi çalıştı. Bazen olmadık şeyler olabiliyor. Böyle şeyler olduğunda orada olmak ve bunlardan yararlanmak zorundayız. 2012 yılını hatırlıyorum, her zaman riskli bir yaklaşım sergilerdik. Sıralamalarda 16, 17 ve 18. olup yarışta podyuma çıkardık. Böyle şeyler yapmamız gerekiyor. Eğer yıl boyunca bunu yapabilseydik pek çok kez puan alabilirdik. Örneğin Bakü’de bu yaklaşımı sergileseydik o zaman puan alabilirdik.

Verstappen sezonu en iyi yerde bitirmek istiyor:Interlagos pistini çok seviyorum. Saat yönünün tersine dönülecek olması da yarışa ayrı bir hava katıyor. Pistin çok teknik bir karakteristiği var. Eğer iyi bir tur atmak istiyorsanız, özellikle 2.sektörde hızlı olmalısınız. Burası takvimin en özel pistlerinden bir tanesi ve burada başarılı olmak çok daha iyi hissettirecektir. Bu sene benim için oldukça güzel geçti. Şimdi ki amacım kalan 2 yarışta en iyi sonuçları alıp sezonu 4.sırada bitirebilmek olacaktır.

Magnussen Interlagos’un gerçek pilotlar pisti olduğunu söyledi:Brezilya GP’leri her zaman muhteşem geçer. Küçükken seyrettiğim, sevdiğim herkes burada önemli işler yaptı. Bu yüzden Interlagos benim için de büyük bir anlam ifade ediyor. Eskiden burada sezonun son yarışları yapılırdı, bunun değişmesine üzüldüğümü söylemeliyim, ama yine de burada olmak harika bir duygu. Pist genel olarak kısa. Daha çok karting pistlerini andırıyor. Hızlı ve ard arda gelen güzel virajları var. Burada sürüş yapmak kesinlikle çok eğlenceli. Burası Austin’le birlikte saat yönünün tersine dönülen pistlerden bir tanesi. Bir çok geçiş imkanı var. Tam olarak ifade etmek gerekirse Interlagos gerçek pilotların pistidir.

Franz Tost Sauber’in motor kararına şaşkın:Sauber’in bu kararı vermesinin arkasında ne gibi nedenler var bilmiyorum. Sene içinde bu yüzden biraz dezavantaj yaşayabileceklerini düşünüyorum. Asıl sıkıntı güncelleştirme yapamayacak olmaları olacaktır. Genel olarak bu güncelleştirmeleri yapmak çok daha ucuz olacaktır. Performans açısından rakiplerinin gerisinde kalacaklardır. En azından güncelleştirmelere izin verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Ricciardo Interlagos’ta şeytanın bacağını kırmak istiyor:Brezilya’daki atmosfer her zaman harika olmuştur. Hiç susmadan bizleri destekleyen taraftarlar var. Bu da pistte bizleri çok motive ediyor. Bu sene buranın ayrı bir önemi olacak, çünkü Felipe ülkesindeki son yarışına çıkacak. Interlagos kesinlikle Massa’nın takım arkadaşı olmak istemeyeceğiniz bir pist. Kısa, fakat sürekli konsantrasyon gerektiren bir pist. Maalesef burada bazı şanssızlıklar yaşadım. 5 yarışta sadece 1 kere puan alabildim. Bu hafta sonu her şeyi kontrol altında tutup iyi bir sonuç almak için çalışacağım.

Hülkenberg Verstappen ile sorununun olmadığını söyledi:Bence Max’in yaptıkları oyunun kuralları dahilinde. Bazen limitlerin üstünde yarıştığı doğru. Özellikle fren noktalarında yaptığı geç hamleler ile tehlike yaratıyor, ama bunları zamanla kontrol altına alacaktır. Arkasındaki araca çok fazla seçenek vermiyor, fakat henüz ciddi bir kazaya karışmaması güzel bir şey. Sanırım bir sonraki konferans çok uzun sürecek, yiyecek bir şeyler götürsem iyi olur. Eğer Sebastian Max hakkında konuşmaya başlarsa, çok uzun sürecektir.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]