7 Eylül Konsantre F1 Haberleri

0

11:00

Mercedes ve Ferrari 2017 testlerini test etti: Mercedes Pascal Wehrlein ike Paul Ricard pistinde test yaparken Ferrari ise Kimi Raikkonen ile Barselona pistini tercih etti. Pilotlar iki gün daha test yapmaya devam edecekler.

12:50

Artem Markelov 2017 koltuğu için takımlarla görüşüyor:Şu an birkaç F1 takımı ile görüştüğümüzü söyleyebilirim, Williams’ın akademisine girmeyeceğimi de söyleyemem, ancak bu da kesin değil. Sezonun sonuna daha çok zaman var.” Markelov şu an GP2’de 11. sırada ve bu sezon Monako’da yarış kazandı.

Massa Brezilya’da yarışmayacağını söyledi:Brezilya yaşamak veya yarışmak için seçeneklerim arasında değil, belki birkaç yarış yağarım, ancak şampiyonalarda olmam. Diğer bazı güzel kategoriler var, WEC, DTM ve Formula E gibi. Düşünmek için zamanım var. Artık üzerinde çok az baskı var ve her şey bana bağlı. Önümüzdeki yıl ne yapacağımı bilmiyorum, rahat hissettiğim ve beni ilgilendiren bir şey olmalı.

14:15

Paddy Lowe pilotlarını şampiyonluk yolunda eşit destekleyeceğini söyledi:Sürekli olarak bu durumu idare ediyoruz. Takım içerisindeki büyük güçlerimizden birisi tek bir kişi gibi çalışmamız. Pilotlarımıza mümkün olduğu kadar adil davranıyoruz ve herkes ortak bir hedef uğrunda birlikte çalışıyor. Amacımız her gün en hızlı araca sahip olmak. Bu yüzden bu konuda bir sorun yok. Şimdiden mücadeleye hazırız. Son yarışlar yaklaştıkça mücadele yoğunlaşacak ancak yine de buna hazırlıklıyız.

Raikkonen Vettel’e nasıl yaklaştığını açıkladı:Birçok küçük faktör sayesinde. Arabanın tur sürelerinde iyi olması gerekiyor, çok iyi bir ekiple çalışıyorum ama buna birçok küçük faktör de etki ediyor. Ufacık bir şey bile doğru olmadığında bu tur süresini ve yarış mesafesini etkiliyor. Sanırım son birkaç yılda zorlu durumlardan birçok şey öğrendik, bu yıl da olması gerektiği gibi öğrenmeye devam ediyoruz. Sürüş oldukça iyiydi ama detayları daha da iyi hale getirebiliriz diye düşünüyorum. Daha rahat olmak ve aracın neler yapabileceğini kestirebilmek için üzerinde çalışılması gereken çok fazla detay var. Böylelikle daha çok hızlanabiliriz. Olay tamamen ufak detaylarda.

Horner eleştirilerin Verstappen’i etkilemediğini iddia ediyor:Eleştirilerin Max üzerinde kötü bir etkisini görmedim. Max daha çok genç ve önünde kendini daha da geliştirebileceği uzun yıllar var. 18 yaşındaki akranları gibi, o da eleştirilere aldırmıyor. Tamamen yarışmaya konsantre olmuş durumda ve sadece olduğu kişi gibi davranmaya çalışıyor. Max’in zihinsel gücünün gelmiş geçmiş en iyi sürücülerle aynı düzeyde olduğuna eminim.

16:40

Ecclestone F1’in satışı ile ilgili konuştu:3 sene daha kalmamı istiyorlar. Dürüst olmak gerekirse Liberty’deki arkadaşlarımız ve CVC’den Donald dahil kimse doğru zamanı bilmiyor. Tüm bunlar yaşanırken CVC Londra’da bu tür şeylerin çözümü için onlarla olmamı istiyor.  Ancak 5-6 gün işlerden uzak kalmayı kaldıramam.

Claire Williams kaynaklarını bu sezona aktarmayacaklarını söyledi:Senenin başlangıcındaki kaynak paylaşımı hakkındaki planlarımıza sadık kalıyoruz. Bence takımların çoğu şu an bunu yapıyor. Emin olmak zorundayız, çünkü pistte olduğumuzda en iyimizi ortaya koymalıyız. Sanırım arkadaşlar her zaman bize en uygun pisti bulmaya çalışıyorlar, özellikle motor anlamında benzer özelliklere sahip olduğumuz için. Bence çoğu pist bizim için zorlu bir savaş olacak.

Hasegawa Honda’nın 2017 motoru için ayrı bir ekibi olduğunu söyledi:Bu senenin başından beri gelecek seneki motora odaklanan tamamen ayrı bir takımımız var. Bu seneki motor için çalışan ekip devam ediyor ve tabi ki aralarında bilgi alışverişi oluyor. Ardından kaynaklar gelecek seneki motor takımına kayacak.

20:50

Sainz Red Bull’un kontratını söylentileri durdurmak için uzattığını söyledi:Red Bull’un kontratımı uzatmakta acele etmesinin sebebi olarak söylentileri durdurmak olduğunu düşünüyorum. Toro Rosso’da bir sezon daha geçirmek kariyerimi mahvetmez, aksine kim olduğumu gösterebilmemi sağlar.

Haas’tan Günther Steiner Ferrari için çaylak pilot yetiştirebileceklerini düşünüyor:Bence Ferrari bu yıl sürücü bulmamızda bize yardım etti. Esteban ellerindeydi ve onu aldık. Ferrari bir pilotu test etmek istemeyecektir, onların bitmiş ürüne ihtiyaçları var. Bu yüzden bize bir pilotu geliştirmemizi isterlerse bunu yapabiliriz, ancak şimdilik böyle bir şey yok. Gelecekte iyi bir pilot olursa Ferrari ile temas halinde olacağız ve herkesin bildiği gibi çok yakınız. Bu Mercedes’in Manor’la yaptığına benzetilebilir, artık Manor’da iki pilotları var ve bu Mercedes motoru aldıkları için oldu. Ancak şimdilik böyle bir düşünce yok.

Ocon Manor sürüşünün kendisine yardımcı olmasını umuyor:Elbette önümüzdeki sezon için çalışıyordum, Renault ile antrenmanlara çıkıp onlarla iyi ilişkiler kurmak istiyordum. Ancak şimdi umarım onlara bir çaylak olarak değil, dokuz yarışa çıkmış birisi olarak gidebilirim. Amaç 2017’de Renault’da yarışmak. Bu işlerin nasıl olacağını bilmiyorum, bu menajerlerimin işi. Ben sadece sürüş yönüne odaklanmış durumdayım.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]