6 Kasım Konsantre F1 Haberleri

0

12:00

Gasly Abu Dhabi’de yağmur lastiği testini tamamladı: Yapay olarak ıslatılan pistte 286 tur atan Gasly Pirelli’nin geçiş ve yağmur lastiklerini test etti. 15-17 Kasım arası Ferrari Abu Dhabi’de kuru zemin lastiği testi yapacak ve 29 Kasım’da Mercedes, Ferrari ve Red Bull aynı anda Abu Dhabi’de tüm lastikleri test edecekler.

15:00

Vasseur pilot kararını Brezilya’dan önce vereceklerini söyledi:Çok fazla aday var ve hepsi iyi pilotlar. Aralarından bir seçim yapmak gerçekten çok zor ancak bir karar vermemiz gerekiyor. Tüm bu faktörler nedeniyle seçim sürecinin yavaş gittiğini söyleyebilirim. Ancak Brezilya GP’sinden önce bir karar vereceğimizi düşünüyorum. Medyada çok fazla spekülasyon çıkıyor ancak bunlara itibar etmemek lazım. Bu gazetecilerin yaptığı bir hile.

17:40

Horner Ron Dennis’in ayrılmasının spor için kayıp olacağını söyledi:Ron’a saygım büyük. Sponsorlar, mühendisler, pilotlar ve diğer her şey için kafa kafaya mücadele ettik ama o her zaman adil oynadı. Onun gidişi, hem McLaren için hem de Formula 1 için kesinlikle büyük bir kayıp olacak. Formula 1’de oldukça kayda değer işlere imza attı. McLaren’ı şu anki haline getirmiş olması bizim için bir örnek teşkil ediyor. O, tutkulu bir adam ve Formula 1 için doğru olanı şeyleri savunuyor.

19:00

Toto Wolff Brawn’ın F1’in başında iyi işler yapabileceğini düşünüyor:Ross çok deneyimli ve F1’i ileriye taşıyabilecek bir rol oynamak için doğru kişiliğe ve teknik bilgiye sahip. O her zaman buradaydı, birkaç yıl uzak kaldıktan sonra herhangi bir takıma karşı doğru mesafede durdu. Ross, F1’de liderlik pozisyonunda olacak ise kendisine desteğim tamdır.

Palmer Brezilya için umutlu:Yılın ikinci yarısında kazandığımız olumlu momentumun devam edeceğini umduğum için Brezilya’ya umutlu bakıyorum. Meksika’da McLaren’lar ile sağlam mücadelelere giriştik, bu yüzden Brezilya’ya kendimden emin bir şekilde geleceğim. Araç, her yarışta daha da iyileşiyor ve ben de sürüşümü geliştiriyorum. Brezilya pistinin de güzel bir pist olduğu hesaba katılınca, gelecek hafta sonu için umutluyum diyebilirim.

Herbert Vettel’in sözlerinin aşırı olduğunu söyledi:En kötüsü de Charlie’ye karşı söyledikleriydi. Bunun olmaması gereken bir şey olduğunu ve cezalandırılması gerektiğini düşünmüştüm. Yaptığı şey aşırıydı. Hayal kırıklığına uğramış olduğunu duymak isteyebiliriz ama sarf ettiğin sözlere bazen dikkat etmen gerekir. Kabul edilemez ve kaba bir şekilde direkt olarak Charlie’ye söylediği şeyi duyduk. Bunun cezalandırılması gerekiyordu ama paçayı kurtardı.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]