31 Ağustos Konsantre F1 Haberleri

0

10:00

Kimi Raikkonen Monza’da Ferrari’nin evinde kazanmayı hedefliyor:Tifosiler hafta sonu boyunca piste gelip Ferrari’ye destek veriyor. Onların desteğini görmek harika. Ama bu bazen takım üstünde baskı yaratabilir. Bu yıl orada daha iyi bir iş yapmak istiyorum. Orada kazanmayı umuyorum.

Toto Wolff Manor’un Mercedes’in alt takımı olmadığını söyledi:Bu doğru değil. Ancak Max Verstappen’le olanlardan sonra, onun gibi genç ve yetenkli bir sürücüyü sadece yarıştıracak yerimiz olmadığı için kaçırdıktan sonra, bu durumun tekrarlanmaması için bazı adımlar atmak istedik. Manor’a olan tavrımız değişti ancak onlara destek vermiyoruz veya onların hisselerini satın almıyoruz. Ortaklığımızı derinleştiriyoruz ancak bunun ötesine geçme gibi bir planımız yok.

Sainz: 2017 araçları farklı seriye aitmiş gibi görünecek:Aracı rüzgar tünelinde gördüm. Bu seneye göre farkı bir seriye ait gibi göründüğünü söylemeliyim. F1’in ihtiyacı olan bir görüntüye sahip. Şu anda hibrid. Hibrid, yani tam olarak F1 sayılmaz. Gelecek seneki araçlar ise düzgün bir F1 aracı gibi görünüyor.

Stoffel Vandoorne Jenson Button’ın 2017’de ne yapacağını izlediğini söyledi:Onun tarafında neler olup bittiğini bilmiyorum. Sadece kendime odaklanmaya çalışıyorum. Onunla herhangi bir sorunum yok. Her şey oldukça olumlu görünüyor. Umarım McLaren hızlı bir karar verir çünkü farklı fırsatlarım var. McLaren özellikle uzun vadede en iyi seçim. Onlar beni Formula 1’e hazırlamak için kariyerime pek çok yatırım yaptı. Eğer bazı nedenlerden dolayı başarısız olursa diğer takımlarda yarışabileceğimden eminim.

16:20

Hamilton: Yarışları izleyen çoğu kişi bir MGU-H’ın ne olduğunu bilmiyor ve bu onların umurunda da değil. Hamilton motor kurallarının güç ünitelerini beklenenden çok daha karmaşık hale getirdiğini ve bunun izleyicilerin ilgisini çekmediğini belirtti.
Ayrıca V12’lere atıfta bulunarak;
“(V6’ların) Sesi iyi gelmiyor. Vaktiğim olduğunda eski yarışları izliyorum. Eski araçların sesi muhteşem. Özlüyorum ve bir gün geri gelip her şeyi kolaylaştırmalarını umuyorum.”

22:00

Monza yeni anlaşma için hazır. İtalyan Motorsporları Federasyonu Başkanı Angelo Sticchi Damiani, Monza’nın 68 milyon Euro’luk bir anlaşmayla takvimde kalması için prensipte anlaştıklarını açıkladı.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]