29 Ekim Konsantre F1 Haberleri

0

20:15

2016 Meksika GP 3. Antrenman Sonucu: Verstappen lider: Red Bull pilotu Max Verstappen, Meksika Gp’si son antremanlarını lider tamamlarken, onu 0.094 saniye geriden Lewis Hamilton izledi. İyi bir performans sergileyen Red Bull’da Avustralyalı Daniel Ricciardo 3.sıranın sahibi olurken, henüz istediği tempoyu yakalayamayan Rosberg en hızlı 4.zamanı yaptı. Her seansta biraz daha iyi bir dereceye imza atan Valtteri Bottas 5, ikinci antremanların lideri Sebastian Vettel ise 6.sırayı elde etti. İlk 10’u tamamlayan diğer isimler ise Raikkonen, Massa, Hulkenberg ve Carlos Sainz oldu.

cv8o885wiaat216-jpg-large

Magnussen Halo’yu beğenmemiş:Pek beğenmedim, garip hissettiriyor. Başınızda, aşağı çekilmiş ve gittiğiniz yön dışında her şeyi görmenizi engelleyen bir şapka varmış gibi. Sevmedim. Görüş açısı umduğum kadar iyi değil. Eğimli pistlerde kullanılmasının iyi olacağını sanmıyorum. Halo’dan ya da kapalı kokpit gibi şeylerden önce göz atılması gereken başka unsurlar var. Pistler ve birçok yerdeki çakıl havuzları buna örnek olarak verilebilir. Pistte büyük araçlar bulunduğunda ortaya çıkan Sanal Güvenlik Aracı ise iyi bir adım oldu. 2014 yılında Suzuka’da Bianchi’nin geçirdiği ve ölümüyle sonuçlanan kazada ise Halo’nun bir yardımı olmazdı. Halo, sürücünün başına bir tekerlek isabet etmesi durumunda işe yarayabilir ki bu kazanın örneğini IndyCar’da Justin Wilson ile gördük. Ancak Formula 1’de değişime muhtaç başka şeyler var. İspanya’da kaçış alanı yerine çakıl havuzu olmasını tercih ederdim.

Horner Vettel’in geri dönüşüne karşı:Tüm sürücüler oldukça hassastır ve takımın desteğine ihtiyaç duyarlar Hayat şu anda Sebastian için biraz farklı ve zorlukların üstesinden gelmeye çalışıyor. Red Bull onun için farklı bir deneyim oldu ancak Ferrari’de üzerinde daha farklı bir baskı var. Önümüzdeki birkaç yıl için sürücülerimiz belli ve hiçbir yerimiz yok, hepsi bu.

Hamilton Meksika’da Ferrari’yi rakip olarak görmüyor:Oldukça hızlı görünüyorlar. Ancak bizim kadar hızlı değiller. Belki yarın durum farklı olur. Derecemden daha fazla zamana sahiptim. En iyi turumu 5. turumda mı ne attım. Bu yüzden lastiklerim eskiydi. Yarın ilginç olacak. Umarım bizimle mücadele edebilirler.

22:10

2016 Meksika GP Sıralama Sonucu: Hamilton polde: En hızlı isim Mercedes’ten Lewis Hamilton olurken şampiyona lideri takım arkadaşı Nico Rosberg 2. oldu. Red Bull pilotları Verstappen ve Ricciardo ikinci ve üçüncü olurken Force India’dan Nico Hülkenberg çok iyi bir performansla beşinci olmayı başardı. Ferrari pilotları yeterince hızlı olamadı ve Kimi Raikkonen altıncı olurken 4 kez dünya şampiyonu Sebastian Vettel yedinci sırada kaldı. Williams pilotları sekizinci ve dokuzuncu sırayı elde ederken Carlos Sainz onuncu sırada kaldı.

cv9r_omwcaaptzu-jpg-large

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]