25 Eylül Konsantre F1 Haberleri

0

11:20

Button Vandoorne’u baskı konusunda uyardı:Adil olalım Stoffel’in kariyerinde pek çok başarı var. Ama McLaren’da yarışan çoğu sürücü zaten önceki kariyerinde başarılı olmuştur. Stoffel 2013 yılından bu yana takımla çok iyi bir öğrenme süreci geçirdi. Bu yıl genel olarak ben ve Fernando’nun gölgesinde kalsa da her yarışa katıldı ve hemen hemen her şeyi yaptı. Çok şey öğrendi ama hala McLaren koltuğu için öğrenmesi gereken çok şey var. Bu büyük tarihiyle tarihin en  büyük takımlarından biri. Bu yüzden Fernando’nun yanında. Umarım iyi bir iş yapabilir. Eğer yaparsa McLaren’la uzun ve heyecan verici bir kariyere sahip olabilir. Ama ilk yıl içinde beklenen sonuçları yapamazsanız üzerinizdeki baskı artar. Ayrıca arka planda ben de varım. Ben de bir pilotum ve 2018 için sözleşmem var!

Massa Audi ile DTM’e geçebilir: Felipe Massa’nın Brezilya serilerine katılmak istemediği ve Avrupa temelli yarış serilerinde yarışmayı tercih edeceği biliniyor. Audi’nin Massa’ya yaklaştığı söyleniyor, ancak Audi Sport DTM’in başkanı Dieter Gass konu hakkında şunu dedi: “Şu an şampiyonluğu kazanmaya odaklandık. 2017 kararını gelecekte göreceksiniz. Yıl sonundan önce herhangi bir duyuru yapmayacağız.

Ricciardo gelecek Malezya ve Japonya yarışları hakkında olumlu konuştu:Sıkı takipleri seviyorum. Malezya da, Japonya da zor pistler. Malezya fiziksel açıdan daha zorlayıcı. Genellikle sezon başında orada oluruz, bu yüzden daha gelişmiş bir araçla orada yarışmak ve neler olacağını görmek ilginç olacak. Japonya’yı her zaman sevdim, iyi sürücüler için iyi bir pist. İlk sektörde tüm noktaları birleştirmelisiniz çünkü tüm virajlar, iyi geçmeyi başardığınız sürece adeta akıyor. Japonya’nın yemeklerini ve insanlarını seviyorum. İki yarış arasında Tokyo’da birkaç gün geçireceğim ve umarım şehri daha fazla keşfetme ve daha fazla otantik yemek deneme fırsatı bulabilirim. Ayrıca kültürlerini de tecrübe etmek istiyorum. Jiro’nun suşi restoranını denemeyi çok istiyorum. Orası hakkında bir belgesel yapılmıştı ve gördüğüm kadarıyla çok özel bir yer; orada yemek hoşuma gidebilir.

18:20

Alonso sezon sonuna kadar daha güçlü olmalarını bekliyor:Önümüzdeki yarışlarda daha hızlı olacağımızı düşünüyorum. Sezon sonuna doğru en hızlı dördüncü takım olmayı umuyoruz. Sürekli yedinci ve sekizinci olacağız ve önlerde bir şeyler olursa daha iyisini yapabiliriz. Yedincilik Singapur’da yapabileceğimizin en iyisiydi. Belkide en hızlı dördüncü takım değildik. Ama iyi bir stratejiyle beraber eve iyi bir sonuçla dönmeyi başardık. Carlos sorun yaşadı. Hulkenberg yarış dışı kaldı. Bu bizim işimize yaradı. Ferrari, Mercedes ve Red Bull’dan sonrakilerin en iyisiydik.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]