2019 Kvyat’ın son şansı olacak

0

Daniil Kvyat’ın menajeri Nicholas Todt, Rus pilotun 2019 sezonundaki performansının Formula 1’de kalma konusundaki son şansı olacağını söyledi.

2014’te Toro Rosso ile spora giren Kvyat 2015’te Red Bull’a yükseltilmiş, ancak 2016’nın ilk dört yarışının ardından çaylak takıma geri gönderilmişti.

2017 sonlarına kadar takımda kalan Kvyat, Pierre Gasly için gönderildikten sonra önümüzdeki sezon için takıma geri çağrıldı.

Todt: “Formula 1’de ikinci bir şans elde etmek her zaman zordur. Olanları anlamak istedi ve Ferrari simülatöründe harika bir iş yaptı. Durumu 2004’te Felipe Massa’nın Sauber’e dönüşünü hatırlatıyor. İki yıl sonra ise Ferrari’de Michael Schumacher’leydi.”

“Hayallere kapılmak istemem, ancak Daniil yetenekli bir adam ve iyi bir atlet, kültürel gelişimi unutmamak gerekiyor. Tolstoy ve Dostoyevski okuyor. Çok akıllı ve kendini tanıyan bir insan.”

“Formula 1’e daha az duygusal ve daha olgun olacak geliyor. Sonuçlara ihtiyaçları olduğu açık, ancak bu şansın ne kadar önemli olduğunu ve bir kez daha bulamayacağını biliyor.”

Kvyat Toro Rosso’da Alexander Albon ile takım arkadaşı olacak.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]