2016 İtalya GP: Monza’nın galibi Rosberg

4

Monza’daki yarışı ikinci cepten kalkan Nico Rosberg kazanırken kalkışta kaybeden takım arkadaşı Lewis Hamilton ikinci tamamladı.

Polden başlamasına rağmen iyi kalkamayan Hamilton altıncı sıraya kadar geriledi, ancak Ricciardo ve Bottas’ı geçtikten sonra tek pit stop stratejisi ile ikinciliği garantilemeyi başardı.

Kalkışta bu kez Red Bull’lardan uzak duran Ferrari’ler Mercedes’lere yetişemeseler de üçüncü ve dördüncü bitirebildiler.

Yarıştaki tek olay ikinci turda temas yaşayıp araçları hasar alan Felipe Nasr ve Jolyon Palmer’dan kaynaklanan sarı bayraklar oldu.

F1 kafilesi İtalya’dan sonra Singapur’a hareket ediyor.

Crg06yiWIAEJVVw.jpg large

4 Yorum

 1. Yarışın startına,ortasına ve sonuna baktım.Startta bi heyecan geldi.Sonrası tırt.
  Ricardonun,Bottasa atağını beğendim.İlk virajda Raikonenin ne kadar çok adil bir pilot olduğunu gördüm.Ama bu adillikle Vettelle başa çıkamaz.
  Vettel ise zor günlerden geçiyor.Bu podyum inşallah ona yaramıştır.Hevesinin kaçtığını kendisi zaten söylemişti.Kendisini toplaması gerekiyor.
  Hamilton araca b.k atıyor ama kaç yarıştır araç ?
  Rosberg iyi bir start ve istikrar tebrikler.Geçen senede sonlara doğru coşmuştu.Bakalım şimdi nasıl başaralı olacak.Ben hala Hamiltonun hızlı olduğunu düşünüyorum.Orası ayrı tabi.Ama bu kadar hızlı bir araçla rakibinden ne kadar iyi olursa olsun sıkıntı çekersin.
  Bu izleyeceğim son yarış gibi duruyor.Teknik konularla alakadar olacağım.İzlersem yine düşüncelerimi paylaşırım. Sağlıcakla.

 2. Yarışın daha sonra tekrarını izledim. Pek keyifli değildi açıkçası. Lewis 6.sıraya düşmeyip 2. sırada kalsaydı en azından daha çekişme olabilirdi yarış. F1 öyle bir hale geldi ki takım arkadaşları bile birbirlerini zorlamıyorlar artık. Kimi sıcak lastiklerle Vet’in arkasına geliyor ama atak yapacak bile cesareti yok temas olur korkusuyla. Yarışta öne çıkan bir pilot bile göremedik.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]