2016 Formula 1 Pilotlar Şampiyonu Nico Rosberg!

14

Bir sezonu da bitirdik, yeni şampiyonumuzu kutlama vakti.

Her seferinde daha önce şampiyon olmamış bir pilotun şampiyon olmasını isteyen birisiyim. Rosberg bu yüzden isteklerimi karşıladı.

Nico Rosberg; babası Finlandiyalı, annesi Alman. Küçüklüğünde Finlandiya adına yarışırken bir anda Almanya adına yarışmaya başlamış bir melez olur. 2005’te F3000’ün yerine yeni kurulan GP2’nin ilk şampiyonu ve bu seride ilk sezonunda şampiyon olan 3 pilottan (diğerleri Hamilton ve Hülkenberg) birisi. 2006’dan bu yana da Formula 1’de ve şampiyon olmayı hak ettiğini düşünüyorum.

Damon Hill, taş gibi ve süper hızlı Williams FW18’iyle sezonun her yarışına ilk çizgiden başlamış ve babasından (Graham Hill, 1962) tam 34 yıl sonra şampiyon olmuştu.

Nico Rosberg taş gibi ve süper hızlı Mercedes-AMG W07’siyle sezonun her yarışına ilk çizgiden başladı ve babasından (Keke Rosberg, 1982) tam 34 yıl sonra şampiyon oldu.

cyry7d9xeaafvrz-jpg-large

14 Yorum

  1. Her ne kadar gönlüm Lewis’in şampiyonluğundan yana olsa da Nico’ya tebrikler. Bu sene akıllarımızda ne kaldı derseniz Ferrari’nin antrenmanlardaki başarıları, Verstapen’in agresif savunmalarından sonra ben ne yaptım ki agalar demeleri, Lewis’in debriyajla yaşadığı sıcak ilişkiler, Vettel’in startlarda bir boğaya dönüşüp çevresinde bulunan matadorlara boynuz geçirmesi, Lewis’in Malezya’da motor patlattığında oh hayır Toto ne kattın depoya demesini, Kvyat’ın Rusya’da Vettel’in alkollü araç kullandığından şüphelenerek Amerikan filmlerini aratmayacak şekilde çarpa çarpa sağa yanaştırmasını, Vettel’in Charley hakkında söylediği ve her kesin gözlerini dolduran sevgi dolu sözler. Benim aklımda kalanlar işte bunlar. Alonso ile ilgili bir şey kalmamış ne ilginç dimi, McLaren gene boş bir sene geçirdi demek.

    He birde bu sene sonsektor diye bir site kurulmuş haberiniz olsun. Üye olun seversiniz:)

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]