2016 Almanya GP: Hamilton kazandı, Rosberg dördüncü!

3

İki yıl aradan sonra Hockenheim’da tekrar koşulan Almanya GP’sini Mercedes’ten Lewis Hamilton kazandı.

Polden başlayan Nico Rosberg kötü kalkınca ilk viraja dördüncü girdi ve strateji değiştirerek 3 pit stopa geçti. Pist sıcaklığı yükseldiği için daha çabuk aşınan lastikler herkesi 3 pite zorladı ve Rosberg’e yardımcı olmadı.

Kalkış ile birlikte Hamilton’ın arkasına yerleşen Red Bull pilotları Daniel Ricciardo ve Max Verstappen piste uyum sağladıklarını gösterdiler ve bu pozisyonda bitirmeyi başardılar.

Yarışın başından sonuna kadar performans sorunu yaşayan Ferrari pilotları Sebastian Vettel ve Kimi Raikkonen beşinci ve altıncı olabildiler.

Detaylar ve geyik için yarını bekleyin!

CosoqSSWgAA6uG4.jpg large

3 Yorum

 1. Öncelikle Hamilton, Ricciardo ve Verstapen’e tebrikler. Sıkıcı bir yarıştı fakat arasıra da olsa güzel çekişmeler izledik.

  Ferrari takımını anlamakta güçlük çekiyorum. Belli ki RBR’den de geriye düşmüşsünüz fakat pit stoplarda yaşanan sorunlar nedir? Yaptığınız bir iş de doğru olmaz mı? Bu takımı bu durumlara düşürenlere yazıklar olsun.

  Her zaman diyorum RBR bir aile takımı havasında. Hiç bir şey yapmasalar farklı stratejiler ile birşeyler yapmaya çalışıyorlar. Motor olarak gerideler fakat güncellemelerle Mercedes’leri zorlayacaklar muhtemelen.

  Son olarak Rosberg kontrolü kaybedince abuk subuk hareketler yapmaya başlıyor. Sen daha 2 yarış önce aynı hareketten ceza aldın. Nedir acelen? Biraz soğuk kanlı olup daha sonra atak yapsa çok daha iyi sonuç alabilirdi. Bugün altındaki araca yakışmayan bir sürüş sergiledi.

 2. Kendimi ailesi dağılmış bir çocuk gibi hissediyorum şuan 😀 Motorsport’a yaptığım yorumu buraya da yapıcam ama şuan harbi garip hissettim.

  Telsiz konuşmalarından başka keyif almadım yarıştan.

  Alonso geçiş yaptıktan sonra; ben onuda geçerim siz bana pitte sıra kaybettirirsiniz ben yine geçerim gibi bir şey söyledi baya iyiydi.

  Vettel’e, Verstappen’i geçmek istiyorsan pite gel dediklerinde onlar kilometrelerce uzakta gibi bir şey söyledi 😀

  Ve en son Button’a, Bottas’ın lastiklerinin 30 turu devirdiği söylenince öyle mi geliyorum o zaman gibi bir şey söyledi oda baya iyiydi 😀

  Son olarak Ricciardo, Serhan Acar’ın da dediği gibi harbiden iğrençlikte sınır tanımadın 😀

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]