20 Eylül Konsantre F1 Haberleri

0

08:30

Magnussen’in Singapur’da suyu bitmiş:Fiziksel açıdan çok zordu. Aracımda hiç su yoktu bu yüzden oldukça zordu. Sorun neydi bilmiyorum. Şişede su var mıydı yoksa bir sorun mu oldu bilmiyorum. Takımın bana içecek borcu var! Sonuç olarak bunu kafamdan silip bu duruma alışmak zorunda kaldım.

Rosberg Hamilton ile aralarında saygının halen bulunduğunu söyledi:Aramızda hala saygı var. İyi bir hafta sonu geçirdim ve bunu görmüş olması normal. Tam tersi olsaydı ben de aynısını yapardım, geçmişte yaptım.

Horner’a göre FIA Verstappen’in debriyajının değiştirilmesine izin vermemiş:Debriyaj sorunu vardı ancak FIA bir sorun göremeyince değiştiremedik. Sorun tekrar ortaya çıktı ve çok fazla torkla birlikte çok fazla patinajda kaldık. Bu Nico Hülkenberg’in o açıyla gelmesiyle birleşti. Bu ona bir çok sıraya mal oldu. Umarım bir sonraki yarışta ona daha iyi bir debriyaj verebiliriz.

13:05

Alonso Honda’nın geliştiğini söyledi:12 ay önce Singapur’da mücadele ettiğimi araca bakarsak, o günden bu yana kaydettiğimiz gelişim oldukça iyi. Son derece doğru bir çizgideyiz. Böyle çalışmaya önümüzdeki Mart ayına kadar devam etmeliyiz. Açlık her zaman var. Ama podyumsuz geçen bir buçuk yıl sonra artık daha fazla motivasyona sahibim. Her yarışa aç bir aslanmış gibi çıkıyorum. Elbette mevcut araçlar benim için daha az çekici ve son birkaç yıl daha sıkıcı. Bildiğimiz Formula 1 değil. Gelecek yıl kural değişiklikleriyle araçların beş saniye hızlanacağı söyleniyor. Bunun Formula 1’i sürücüler için daha cazip yapacağı konusunda umutluyum.

Haryanto 2017’e F1’e dönmeyi planlıyor:Sponsor bulmak için çok sıkı çalışıyoruz. Şu anda diğer takımlardaki fırsatlara bakıyorum. İşler oldukça iyi görünüyor ve son derece olumluyum. Önümüzdeki birkaç hafta içinde diğer takımların 2017 pilotlarını açıklacağını düşünüyorum ve umarım her şey istediğim gibi olur.

Briatore Verstappen’de genç Alonso’yu görüyor:Verstappen yaşına göre oldukça olgun ve yetenekli bir sürücü. Onda emekleme dönemindeki Alonso’yu görüyorum. Hamilton biraz DJ, biraz rapçi, ama büyük bir yeteneği var. O yarışlar kazanabilir ancak kafasını müziğe değil Formula 1’e vermeli.

18:30

Gutierrez Toto Wolff’e cevap verdi:Bu yorumları duymak beni kesinlikle hayal kırıklığına uğrattı Alenen benimle dalga geçmesi yapılabilecek en adil şey değil. Gelip benimle yüz yüze konuşabilirdi, hatta bunu yapması çok kolaydı. Ama o arkamdan konuşmayı tercih etti. Söyleyecek bir şeyi varsa gelip benimle konuşabilir. Açık ve şeffaf bir insan olduğumu bilir. Kamuoyu önünde böyle açıklamalar yapması beni hayal kırıklığına uğrattı. Elbette mavi bayraklar altında zaman kaybettiğiniz vakit, takım patronu veya yöneticisinin mutlu olacağını sanmıyorum. Ama eğer yanlış bir şey yapsaydım o zaman cezalandırılırdım. Durum bu kadar basit. Budapeşte’de yanlış bir şey yaptım ve cezalandırıldım. Ben de savşıyorum, ben de kendi yarışmı yapıyorum. Singapur’da ceza almadım ve kendi yarışımı yapmaya devam edeceğin. Onun dedikleri beni hayal kırıklığına uğrattı. Ama insanlar istediğini söyleyebilir veya dalga geçebilir. Kurallar orada. Yanlış bir şey yapmadığımı biliyorum.

21:40

Horner Mercedes’i yenebilmek için farklı bir şeye ihtiyaçlarının olduğunu söyledi:Singapur oldukça yakın geçti. Yarım saniyeden daha yakındı ve Mercedes’lerden birini adil şekilde yendik. Umarım kalan altı yarışta kendimizi gösterebileceğimiz bazı fırsatlar bulabiliriz. Ama Mercedes her yer çok güçlü. Kazanmak için farklı bir şeye ihtiyacımız var. Hava koşulları, lastik aşınması veya bunun gibi benzer şeylere ihtiyacımız var.

Rosberg 2015’teki sorunlar sebebiyle Singapur’un harika olduğunu söyledi:Bu takımla nereye gidersek gidelim her yarışı kazanmak için bir şansımın olması müthiş bir şey. Özellikle bu hafta inanılmazdı çünkü geçen yıl burada Red Bull ve Ferrari’ye yenilmiştik. Bu yenilginin sebebini idrak ettik ki bu pek kolay bir şey değildi; nihayetinde bu yıl bir fark yaratabildik. Onları en iyi oldukları pistte yendik. Bu başarı herkes için tatmin ediciydi.

Manor’dan Dave Ryan Esteban Ocon’a istediği fırsatları veremediklerini söyledi:Esteban’ın iyi bir geri dönüşe ihtiyacı var. Monza’da iyi bir yarış çıkaramadık ve Singapur’da da pit stoplarda iyi olamadık ve bu hayal kırıklığı oldu, çünkü son sürüşünde lastiklerle olan hızı harikaydı. Açıkça biz öyle değildik, ben de tüm işlerimizin yolunda gittiğinden emin olmadığım için iyi değilim. Yani buna bakmalı, tüm sorumluluğu kabul ederek üzerinde çalışmalıyız.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]