18 Ekim Konsantre F1 Haberleri

0

09:25

Vasseur Hülkenberg’i bir lider olarak tanımlıyor:Nico Formula 1’deki en iyi sürücülerden birisi ve GP2’deki ilk yılında şampiyon olmayı başardı. Bunu geçmişte sadece üç sürücü başardı: Nico, Nico Rosberg ve Lewis Hamilton. Bugüne kadar çok büyük başarılar yaşadı, örneğin Le Mans’ı kazandı. O gerçek bir lider ve takımı motive edecek yapıya sahip. Bizim aradığımız her şey onda var. Tecrübesinin yanı sıra oldukça hızlı. Teknik açıdan bakarsak, gelişim aşamasında olduğumuz şu zamanlarda deneyimi ve değerli geribildirimleriyle takımın gelişimine katkı sağlayabilir.

Vasseur son yarışlarda alınan puanlardan cesaretlendiklerini söyledi:Jo ve Kevin’ın aldığı puanlar takıma büyük enerji kattı. Elbette hedefimiz onunculuk değil ama bu gerçekten çok olumlu ve ilerlediğimizi görmek her zaman için cesaret verici. Son dört yarış fiziksel olarak zordu ama zaten büyük bir mücadele içindeyiz.

Eric Boullier McLaren’ın Austin’de tekrar mücadelede olmasını umuyor:Suzuka’da almak istediğimiz sonuçları alamadığımız sır değil, ama Japonya’dan döndükten sonra Austin için en uygun çözümü bulmak için çalışıyoruz. Amerika çok farklı bir mücadele ve bu yüzden daha iyi bir performans göstermeyi umuyoruz. Ancak rehavete kapılmamalıyız, sezonun bu kısmında iyi veya kötü sonuçlar alabilirsiniz. Sezonun son kısmında olabiliriz ama hala zorlamak zorundayız. Bu pist sizden farklı şeyler istiyor ve hassas bir denge yakalamalısınız. Sonuçta yavaş ve hızlı virajları var. Uzun düzlükleri de var. Doğru denge ve ayarı bulmak hafta sonu için kilit nokta olacak. Cuma günü odaklanacağımız şey bu. İlk birkaç seansın nasıl geçeceğini tahmin etmek zor. Günün farklı saatlerinde, fark sıcaklıklarda hem de yılın bu zamanında lastikleri doğru aralığa getirmek zorlu bir mücadele olacak.

Paddy Lowe Mercedes’in 3 kez ard arda şampiyon olmasını beklememiş:Olağanüstü bir başarı. İnsan doğasında 3 sayısı niçin büyüleyici bir özelliğe sahip bilmiyorum. 5 parmağımız var. Ancak 3 kez başarılı olduğunda bunun bir anlamı var. Bu cidden çok iyi bir sonuç. Art arda 3 şampiyonluk kazanacağımızı – bu sporda oldukça uzun zamandır olmama rağmen – asla düşünmüyordum. Bu yüzden böylesi harika insanlardan oluşan bir takımda olduğum için gerçekten mutluyum. Onlar gerçekten en profesyonel gruplar ve harika insanlar. Bu başarı gerçekten hak edildi. Çok büyük keyifle bunu başardık. Bu sporda bundan daha iyisini hayal edemezsiniz.

11:30

Hamilton şampiyonluk savaşında elinden geleni yapacağını söyledi:Elimizden gelenin en iyisini yapmak için önümüzde dört yarış var ve ben de öyle yapacağım. Olay her yarış hafta sonunda en iyi performansı göstermek ve zafer için savaşarak neler olacağını görmek. Elimden geleni ardıma koymayacağım. Bugünlerde benim için ikinci memleket olan ABD’deyiz. Bu ülkeyi, kültürünü, insanlarını ve pisti seviyorum; işe koyulmak için sabırsızlanıyorum. Austin’de müthiş hatıralarım var. Dört yarıştan üçünü kazandım ve tabii ki geçen yıl burada şampiyon oldum. Kariyerimin öne çıkan kısımlarından birisi şüphesiz buydu. Amerikalı hayranlar beni çok benimsediler; bu yüzden tüm pozitif enerjimi bu hafta sonuna vermeyi deneyeceğim.

19:05

Emerson Fittipaldi modern F1’in en iyisinin Alonso olduğunu söyledi:Hamilton, Vettel ve Rosberg az çok benzer seviyede. Ama Fernando en komple pilot. Verstappen de inanılmaz bir pilot ve bir fenomen. Ona yapılan eleştirilerı haksız buluyorum. O muhteşem bir pilot ve kesinlikle şampiyon olacak. Hamilton’a neler olup bittiğini anlamıyorum. O doğal bir yetenek. Pes edeceğine inanmıyorum. Şampiyonluk kazanma şansı var.

Magnussen IndyCar söylentilerini reddetti:IndyCar’a geçeceğim hakkında söylentiler var. IndyCar’ı çok seviyorum fakat bunlar sadece söylenti. F1’deki geleceğimden eminim ve birçok yıl boyunca Renault Sport F1 takımı ile kalmak istediğim kesin.

Wehrlein 2017’de tur zamanlarının en az 5 saniye iyileşeceğini söyledi:Tur derecelerindeki beş saniyelik iyileşme oldukça muhtemel görünüyor. Altı ya da dört saniye de olabilir ancak bir iyileşme görüleceği kesin. Ayrıca geniş lastikler çok daha iyi görünüyor.

Button yeni motorun fayda getirmesini umuyor:Dayanıklılık performans artışı sağlıyor çünkü bu sayede daha agresif bir strateji izleyebiliyorsunuz. Yani yarış esnasında performansa katkısı oluyor, evet; ancak sıralama seanslarında bir fark yaratacağını sanmıyorum.

20:35

Hamilton Call of Duty Infinite Warfare oyununda yer alacak:Grafik açıdan oldukça geride olan Süper Mario ile büyüdüm. Şimdi çıkan bilgisayar oyunları ise inanılmaz. Bu gerçekten çılgınca. Bu role bayıldım. Kesinlikle harika bir deneyimdi, böyle bir oyunun parçası olmaktan onur duyuyorum. Yılladır bunun hayranıydım.

FIA Hamilton’ın Austin’deki basın toplantısına katılmasını istedi:FIA, Perşembe günü Amerika saati ile 11’de yapılacak basın toplantısına Hamilton’ın da katılmasını istedi. Kurallara göre tüm pilotlar basın toplantısına katılmak zorunda. Eğer Hamilton bu toplantıda yer almazsa ceza alabilir ve olası bir kınamada grid cezası alabilir.

Haas’tan Günther Steiner ön kanatın performans için önemli olduğunu söyledi:Öğrenmeye devam ediyoruz. Araç için iyi bir denge bulduk. Bunu yeni bir ön kanat sayesinde başardık. Japonya’da yaptığımızı Austin’de de tekrarlayabiliriz. Ama hiçbir şeyin garantisi yok. Dürüst olalım, herkes iyi bir iş yapacak. Nerede olacağımıza bakalım. Bazı şeyleri aracı hızlandırabilir. İşte bu şeyleri en iyi şekilde çalıştırmalıyız.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]