16 Ekim Konsantre F1 Haberleri

0

15:25

Toto Wolff 2017’de yeni bir dominasyondan korkuyor:Bu yıl, 2014 ve 2015 kadar baskın değildik. Azalan fark stabil kalan kurallardan kaynaklanıyor. Her zaman dediğim gibi, kurallar hep aynı kalmalı. Bu sayede performans farkı kapanır ve sonunda iyi yarışlar ortaya çıkar. Ama gelecek yıl yeni kurallar geliyor ve yine başa dönüyoruz. Eğer başka bir takım yeni bir şey bulursa yarışlar bugün olduğundan çok da farklı olmayacak.

Wehrlein 2017 görüşmelerine başlayacağını açıkladı:Sadece gelecek yılla ilgili görüşmelerin yakın gelecekte başlayacağını söyleyebilirim. Daha önce söylediğim gibi, podyum için mücadele eden, yarışlar kazanmaya çalışan ve olabildiğince çok puan toplayan bir takımla yarışmak istiyorum. Amacım olabildiğince hızlı bir araçta olmak. Ama sadece istemek yetmiyor, işlerin nasıl geliştiğini göreceğiz. Manor’da yarışmaktan mutsuz değilim, ama bazı hafta sonları gerçekten zor geçiyor. Örneğin son sıradaysanız her şeyi daha net görüyosunuz. Önünde yarışabileceğiniz kimse olmuyor. Ama bu F1’deki ilk sezonum. Sezona başlarken amacım gelecek için hazırlanmaktı.

Ron Dennis McLaren’ın 2016 sezonunu değerlendirdi:Yarışlar kazanmak için buradayız ve eğer kazanamıyorsanız, yeterince iyi değilsiniz demektir. Ama doğru yönde gidiyoruz. Yeni motorla ilgili dyno çalışmaları devam ediyor ve bu çalışmalara geçen yıla oranla birkaç ay daha erken başladık. Aracı geliştirdik ve bu çok iyi bir adım. Herkesin söylediği gibi gelecek yılın araçları dört, beş veya altı saniye daha hızlı olacak. Durum böyle olunca büyük pilotlar ön plana çıkacak.

Dennis Button’ın dönüş şansından da bahsetti:Hepimiz zihinsel açıdan biraz yorgunuz. Bir sürücünün fiziksel ve zihinsel açıdan dört ay sonra nasıl olduğunu görmek istiyorum. Muhtemelen çok sıkılmış olacak, yeniden başarıya aç olacak ve sanırım geri dönmesi için bir şansı var. Onun her şeye dahil olmasını istiyoruz. 2018’de neler olacağını tahmin etmek zor. Üç büyük sürücüye sahip olmanın kötü bir sorun olduğunu sanmıyorum. Alınacak kararlar hakkında da endişem yok.

21:15

Renault’dan Bob Bell markanın hedeflerinden bahsetti:Bay Ghosn takımın hedeflerini çok net şekilde açıkladı. Numara yapmak için burada değiliz, takımın başarısını görmek için buradayız. Uzun vadede gerçekçi hedeflere sahibiz. O geçmişte bu döngüyü yaşadı ve her şeyi biliyor. Gelecek yıl büyük bir adım atıp kendimizi büyük bir rekabet içerisinde bulacağız. 2018’de podyum hedefliyoruz. Şampiyonluk hedefimize dört veya beş yıl içinde ulaşmayı hedefliyoruz. Renault’nun Benetton’u alıp şampiyon olması beş yıl sürdü. Mercedes’in Brawn GP’yi alması da öyle. Jaguar’ı alan Red Bull’u hatırlayın. Yol haritamız bu. Gerçekçi bir hedeflerimiz, beklentilerimiz var.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]