15 Eylül Konsantre F1 Haberleri

0

10:15

Meksika GP yönetiminden Rodrigo Sanchez daha büyük podyum şovu istiyor:Yarışımız hakkında en etkileyici şeylerden birisi podyumdu ve bu şov devam edecek. FOM’la neler yapabileceğimiz konusunda çalışıyoruz. Pisti insanlarla doldurmamızın mümkün olup olmayacağını öğrenmeye çalışıyoruz. Bunu başarırsak ve tribünler de dolu olursa gerçekten görsel bir şov olur. Bunu nasıl yapacağımızın ve insanları nasıl taşıyacağımızın yolunu bulmamız lazım. Ancak bu sene daha özel ve büyük bir şey yapmaya çalışıyoruz.

19:25

Vettel Singapur’da favorinin Mercedes olduğunu söyledi:Geçen sene bu pist bizim için çok iyiydi. Geçen seneye kıyasla aracı geliştirdik bu yüzden bizim için yine iyi olmalı. Geçen sene Mercedes çok zor bir yarış geçirmişti ancak bunun yine olmasının garanti olduğunu düşünmüyorum. Sıkıntı yaşarlarsa herkes bu avantajı değerlendirmekten mutlu olur ancak şu an için onların galibiyet için favori olduklarını düşünüyorum. Şansımız olabilir. Geçmişte rastgele şeyler oldu.

Alonso Honda’nın ilk galibiyetinin özel olacağını düşünüyor:Bu şansı kimin yakalayacağına dair bir fikrim yok. Stoffel mi yakalayacak, yoksa ben mi yakalayacağım bilmiyorum. Ama ilk galibiyetin geldiği gün, bu projeye dahil olan herkes için, kış testlerinde 10 saniye yavaş kaldıktan ve ilk yarış Avustralya’da 5.8 saniye geride kaldıktan sonra büyük büyük başarı olacak ve herkes gururlu hissedecek.

Bottas’a göre Force India ile dördüncülük mücadelesi büyük olacak:Bizimle Force India arasında büyük bir savaş olacak. Son altı yarış çok yakın geçecek. Onların güçlü oalcağın bazı yerler var ama bazı pistler de bize uygun olacak. Yarıştan yarışa işler değişecek. Genel olarak benzer hıza sahip olacağımızı düşünüyorum. İyi bir sıralama turları geçirip, yapacağımız stratejilerde en iyi kararı vermemiz gerekecek. Bunun için çalışmaya devam edeceğiz.

Bottas, Massa’nın yerine kimin geleceğini bilmediğini söyledi:Gerçek şu ki gelecek yıl yeni bir takım arkadaşım olacak. Takım kimin olacağını henüz açıklamadı. Ama yeni bir takım arkadaşı olacak. Hızlı olup, takım performansını geliştirmeye yardım ettiği sürece kimin olduğunun önemi yok. Bir takım oyuncusu olması güzel olur. Ama takıma katılacak kişinin kim olacağını ben değil takım seçecek.

Vettel sezonun Ferrari için berbat olmadığını düşünüyor:Şu ana kadar bizim için harika bir sezon olmadığı doğru. Ama kötü olmadığı da doğru. Bazı insanlar berbat bir sezon geçirdiğimizi söylüyor ama bunun yanlış olduğunu düşünüyorum. Hedeflediğimiz şeylere ulaşamadığımız için kendimizi eleştiriyoruz. Geçen yıl aradaki farkı kapattık ancak ne yazık ki bu fark hala devam ediyor. Bazen daha büyük, bazen daha küçük ama hala var. Gelecekte yarışlar kazanacağımıza inanıyor muyum? Yüzde yüz inanıyorum.

Perez 2017 kararını yine ertelediğini duyurdu:Bu hafta sonu geleceğimle ilgili planları duyurmayı umuyordum. Ancak bazı gecikmeler oldu ve umarım bir sonraki yarıştan önce bunları duyurabiliriz. Her zaman dediğim gibi, eğer bulunduğum yerde kalmaya devam edersem bundan çok mutlu olurum.

Arrivabene Ferrari’nin başarı için her şeye sahip olduğunu söyledi:Son birkaç aydır 2017 projesi üzerinde çalışıyoruz. Tamamen yeni kurallar var ve herkes tamamen yeni bir aero paket üzerinde çalışıyor. Motor gelişim bileti kalkıyor ve artık motoru geliştirme konusunda özgür olacağız. Dolayısıyla motor düzenlemelerini unutamayız. Şirket tüm bunları yaparken 2016’yı da unutmuyor. Yeterli kaynağımız var, yeterli paramız var ve nihayetinde yeterli insan da var. Artık başarıya ulaşmalıyız.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]