15 Ekim Konsantre F1 Haberleri

0

10:00

Williams Lance Stroll’u açıklamak için 29 Ekim’i bekliyor olabilir: Kanadalı’nın 2017’de Williams ile yarışmasına kesin gözüyle bakılıyor ancak duyuru pilotun henüz 17 yaşında olması ve takımın ana sponsoru Martini için sorun olma ihtimalinin bulunması nedeniyle anlaşma duyurulmuyor olabilir. Martini’nin Stroll’un gelişinden maksimumu çıkarabilmesi için genç pilotun 18 yaşına girmesi bekleniyor. Stroll 18 yaşına 29 Ekim’de girecek. Stroll’un 18 yaşına girdiği gün Meksika GP hafta sonuna denk geliyor.

Ecclestone’un kaynanasının kaçırılmasının davası başladı: Bernie Ecclestone’un Brezilyalı eşinin annesi kaçırılmış ve fidye istenmişti. Kaynana polis operasyonuyla kurtarılmıştı. Bu adam kaçırma suçunun davası görülüyor ve ilk duruşma dün yapıldı. Sonucun 2017’den önce kesinleşmeyeceği tahmin ediliyor.

Lauda Toto Wolff ile kontratı 2020’ye kadar uzatmak istiyor:Toto ve ben önümüzdeki yıl biten kontratları yenilemeyi tartışıyoruz. Concorde anlaşması 2020’ye kadar sürüyor, bu sürede burada olmak mantıklı görünüyor. Bunun olabileceğine inanıyorum.

Wehrlein kalkışlarda çok sıra kazanabilmesini açıkladı:Arkalardaysanız pozisyon kazanmanız kolay oluyor, burası açık. Bunun için ilk tur çok önemli, özellikle de ilk iki viraj. Her şey en iyi yerin neresi olduğunu tahmin etme üzerine. Çoğu zaman bu iki virajda birşeyler oluyor ve doğru yerde olmak gerekiyor, özellikle de arkalardaysanız.

12:00

Ricciardo Austin şehri ve pistini övdü:Austin pisti çok güzel, orayı çok seviyorum. Dört aracın bile yan yana gelebileceği birinci virajın uç noktası gibi eşsiz özelliklere sahip. Tüm pistte geçiş yapma fırsatı yaratan çok fazla yer var. Çok hızlı bölümler ve keskin virajlara sahip bir pist; oradaki her şeyi çok seviyorum. Ayrıca Austin şehri de muhteşem; şehrin karakterini çok seviyorum. Austin, otantik ve saf bir şehir. Eski tip barlar ve mekanlar çok güzel. Pete’s Piano Bar ve Rainey Sokağı’nda yerel müziği deneyimlemek mümkün. Bu yıl ayrıca Hotel Vegas’a gitmek istiyorum.

Verstappen ise Amerikan yemeklerinden dolayı kilo almaktan endişeli:COTA özel bir pist; yeni, ancak eski tip virajlara sahip ve bu da orada yarışmayı çok havalı bir hale getiriyor. Birinci virajın yarı çapı çok büyük bu sayede çok fazla geçiş yapma imkanı doğuyor ve ilk sektör de Silverstone ve Suzuka’yı andırıyor. Yarış için çok eğlenceli bir pist. Geçen yıl Austin’i deneyimleme şansım oldu ve çok beğendim. Genel olarak Amerika’yı seviyorum; insanları çok sevecen ve orada her zaman rahatlamış hissediyorum. Oradaki hamburgerler ve etler çok güzel; bu yüzden oradayken formuma dikkat etmem gerekecek. İyi bir biftek yemek için vaktim olacağından eminim.

Toto Wolff pilotlarına takım emri vermeyeceklerini söyledi:Savaşmalarına izin veriyoruz; bunu hiç değiştirmedik. Eğer belli başlı detayları değiştirmeye başlarsak sorunlar baş göstermeye başlar. Temel üzerinde çalıştık ve herhangi bir sorun olmadığını gördük. Ne bizim ne de hayranların istediği bir şey olan takım emri uygulamasını daha önce hiç uygulamadık. Yani herhangi bir değişiklik olmayacak, yarışmakta serbestler.

17:00

Alan McNish F1’deki şampiyonluk savaşının henüz bitmediğini düşünüyor:Damalı bayrağı görene kadar biten bir şey olmayacak. Monaco’da Rosberg adına şok edici bir yarış gördük ve bu noktada işler tamamen kontrolden çıkmış gibiydi. Sonraki haftalarda ise benzer şeyi Hamilton’da gördük. Singapur onun çok güçlü olması gereken bir pistti ama pek de öyle olmadı. Mercedes’in en büyük sorunu kalkışlarda yavaş kalmasıydı. Hamilton Rosberg’e oranla 5’e 3 daha kötü kalktı. Eğer Hamilton’ın yerinde olsaydım son dört yarışta dört harika kalkış yapmaya odaklanırdım. Eğer bunu başarırsa kazananın o olacağını düşünüyorum.

Frederic Vasseur Hülkenberg anlaşmasından memnun:Piyasadaki en iyi sürücülerden birisini aldığımızı düşünüyorum. Onu alt kategorilerden tanıyorum. O Formlua BMW, F3 ve GP2’de her şeyi kazanmış bir pilot. O bir fabrika takımıyla yarışması gerektiğini biliyor ve önünde çok fazla seçenek yok. Nico ile imzalamak bizim için önemli bir adım oldu.

Hamilton Button’ı özleyeceğini söyledi:O, uzun yıllardır müthiş bir pilot. Formula 1’e çok katkıda bulundu, bu spor için o büyük bir varlık. Evde oturup onun ilk yarışını izlediğimi zamanı hatırlıyorum; hala lisedeydim ve bir gün benim de orada olmamı umuyordum. Şimdi onunla birlikte burada olmak çılgın bir şey. Gelecek yıl onu özleyeceğim. Ancak bir gün herkes burayı terk edecek ve yerini başkası alacak; aynısını benim için de geçerli olacak ve hayat devam edecek. İşler böyle yürüyor. Button, daha büyük ve daha iyi şeyler için hayatına devam edecek.

Renault Sainz’dan vazgeçmedi: Marca’ya göre Renault Sainz’dan henüz vazgeçmedi ve Red Bull’la görüşmeler sürüyor. Habere göre Sainz, Red Bull’dan kendisinin takımdan ayrılmasına izin vermesi için baskı yapıyor ve Renault kış testlerine kadar beklemeye hazır. Red Bull, Gasly’nın GP2’de şampiyonluğa ulaşması halinde Fransız pilotu Toro Rosso’da yarıştırmak adına Sainz’ın ayrılığına izin verebilir.

20:15

Manor’dan Dave Ryan Esteban Ocon’un büyük bir yetenek olduğunu düşünüyor:Pascal Wehrlein’ın hali hazırda bulunduğu takıma gelmek ve iyi performans göstermek büyük bir şey. Biz yeterince dayanıklılığa sahip olamadığımız için ona yardım edemedik. Ancak bu çocuk inanılmaz, duruşu ve devasa potansiyeli bir arada bulunduruyor ve Pascal ile harika bir sürücü kadrosu haline geldiler.

Raikkonen Austin’de tempolarını yansıtabilmelerini umuyor:Sadece Japonya’ya bakarsanız, oldukça hızlıydık fakat aldığımız sonuç gerçek tempomuzu göstermedi. İşlerin bir yarıştan diğer yarışa, bir takımdan diğer takıma çok fazla değişebileceğini gördük. Bu yüzden bir sonraki yarışta nerede olacağımızı bilemiyorum. Suzuka’da aracın hiçbir problemi yoktu ve umarım önümüzdeki yarışta da öyle olur. Ancak farklı bir pistle karşılaşacağız, farklı şartlar altında olacağız; bu yüzden bekleyip görmek zorundayız. Tekrar orada olmayı çok istiyoruz.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]