14 Ekim Konsantre F1 Haberleri

0

10:45

Mercedes Wehrlein ile lastik testini tamamladı: Lewis Hamilton’ın ayağını sakatlamasıyla birlikte yedek pilot Pascal Wehrlein ile yapılan 2017 lastik testleri havanın yağışlı olmasıyla birlikte istenilen programda yürütülemedi ve Alman pilot sadece 31 tur atabildi.

Hülkenberg Renault ile iki yıllığına anlaştı: Henüz resmi açıklama yapılmamış olsa da, Nico Hülkenberg’in Fransız ekibin 2 yıllık kontrat önerisini kabul ettiği bilgisine ulaşıldı. Hülkenberg’den boşalan Force India koltuğuna Mercedes destekli Pascal Wehrlein’ın getirilmesi bekleniyor.

Renault’nun başkanı Alonso’yu takımda istiyor: Renault’nun CEO’su Charlos Ghosn, son dönemde yaptığı açıklamalarda 35 yaşındaki Alonso’yu yeniden takımda görmek istediğini söyledi. Alonso’nun geri dönüşünün mümkün olup olmadığı sorusuna cevap veren Ghosn, bunun pek olası olmadığını da kabul etti. Ama Ghosn İspanyol pilota tüm kapılar kapatmayarak uygun şartların oluşması halinde iki kez dünya şampiyonu pilotu yeniden takıma getirmek istediğini söyledi.

12:25

Resmi: Force India Hülkenberg’in sezon sonunda takımdan ayrılacağını açıkladı:Sahara Force India’daki herkes Formula 1’de farklı bir yol seçen Nico için en iyisini diliyor. Bizimle birlikte beş yıllık geçmişe sahip olan Nico herkes için harika bir arkadaştı. Takımın başarısı için elinden geleni yaptı ve takımın gelişimine büyük katkı sağladı. O bu takım adına en fazla puan alan olağanüstü bir sürücü. Nico’yu özleyeceğiz, yeni fırsatlar keşfetmeye olan kararına saygı duyuyoruz. Onu bu kararından vazgeçirmek yanlış olurdu.

Ericsson geleceğinin kısa süre kesinleşmesini umuyor:Durumun en yakın zamanda kesinleşmesini umuyorum çünkü böyle olursa işime odaklanmam daha kolay olur. Son birkaç yarışın benim için iyi geçtiğini ve bunun da yerimizi korumaya yardımcı olacağını düşünüyorum. Burada kalmak için iyi bir şansım olduğunu hissediyorum fakat diğer takımlarda da boş yerler var. Menajerimin takımlarla iletişimi kesmediğini biliyorum ancak büyük olasılıkla Sauber’da kalacağımı düşünüyorum.

Verstappen rekorlar kitabına girdi:18 yıl 228 günle İspanya’da kariyerinin ilk zaferine ulaşan Verstappen, F1’de tüm zamanların yarış kazanan en genç pilotu olmuştu. Tüm zamanların yarışan, podyuma çıkan ve yarış kazanan en genç pilotu olan Max Verstappen,  Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

19:45

Resmi: Hülkenberg 2017’de Renault’ya geçeceğini açıkladı:2017’de Renault Sport Formula 1 Takımı’na katılacağım için çok mutluyum. Renault her zaman motor sporları dünyasında büyük oyunculardan oldu ve inanılmaz anılara sahip. Michael Schumacher dönemiyle Renault Formula 1’i Almanya’da büyütme konusunda yardımcı oldu ve yarışlara olan ilgimin ateşlenmesinde etkili oldu. Renault ailesinin bir parçası olarak aracı geliştirmek ve yeni hikayeler yazmak istiyorum. Bu sene kalan yarışlarda, takımlar şampiyonasında 4. olabilmemiz için Force India için elimden geleni yapacağım. Tüm Force India takımı için bu harika bir başarı olur. Burada geçirdiğim zaman için harika bir son olur. Force India’nın bu yeni şansı kullanma şansı vermesinden dolayı minnettarım.

Renault’dan Jerome Stoll Hülkenberg’in kendilerini zirveye taşıyacağını düşünüyor:2017, Renault Grubu’nun Formula 1’e dönüşünün ikinci yılı olacak ve yolculuğumuzun bir sonraki adımını atmayı planlıyoruz. Bu sezon gelecek yılların temelini oluşturmaya çalıştık. Bir sonraki adım için podyuma aç ve deneyimli bir sürücüye ihtiyacımız vardı. Nico bu rol için en mükemmel adaydı ve elde etmek istediklerimizi mükemmel şekilde tamamlıyor. O çok yetenekli, kendini adamış ve motive bir pilot. Nico bu sezonu güçlü şekile tamamlayıp, 2017 ve sonrasında Renault’ya iyi bir yol gösterici olacak. Onu 2017 aracımız içide görmek için sabırsızlanıyoruz.

Ferrari’den Luigi Fraboni 2017 güç ünitesinin gelişimini etkileyici olarak niteledi:Ferrari olarak gelişim hakkı olmamasından yanayız, bu bizim için iyi bir şey. Yine de kuralları takip etmemiz gerekiyor çünkü sadece dört güç ünitesi kullanabiliriz. Elbette gelişim hakkı olmaması bize daha fazla esneklik sağlayacak. Sezon içinde daha fazla değişiklik yapmak mümkün olacak. Bizim açımızdan bakarsak bu yıl zaten tüm hakları kullandık ve oldukça güçlü bir ilerleme kaydettik. 2017 güç ünitesiyle ilgili çalışmalar sürüyor ve şimdiye kadar yapılan işler kesinlikle etkileyici.

Honda’dan Yusuke Hasegawa Vandoorne’dan yararlanabileceklerini söyledi:O son yıllarda Japon kültürünün içinde yer almaya başladı ve nasıl hissettiğimizi, Japon insanlarla iletişimin ne kadar zor olduğunu biliyor. Bunun bizim için iyi olacağını düşünüyorum. Bu konuda bize yardımcı olabilir. O çok iyi ve çok zeki bir pilot. Özellikle Bahreyn’deki performansı etkileyiciydi. Hep sakin kalmayı başardı. Yeni bir araçla bu kadar hızlı olması gerçekten şaşırtıcıydı. Aracı sadece kış aylarında test etmesine rağmen Bahreyn’de ilk kez gerçek anlamda yarıştı ve iyi bir iş yaptı.

Bottas’ın Renault’yu geri çevirdiği iddia edildi: Fin yayın kuruluşu MTV, Bottas’ın Renault’nun teklifini geri çevirdiğini iddia etti. Habere göre Bottas Renault’dan gelen teklifi kabul etmedi ve Williams’la 2+1 yıllık sözleşme imzalamaya hazırlanıyor. Bottas’ın Renault’nun geleceğiyle ilgili soru işaretleri nedeniyle böyle bir karar aldığı düşünülüyor.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]