13 Eylül Konsantre F1 Haberleri

2

10:50

Sauber patroniçesi Monisha Kaltenborn sürücü kararında yeteneğe de önem verdiklerini söyledi:Sauber asla sadece finansal nedenlere dayalı bir karar almadı ve böyle biliniyor. Bir yarış pilotu seçerken pilotun mali desteğini dikkate alıyoruz, ama bir yarış pilotu bizi ilk önce kendi sürüşüyle ikna etmeli. Eğer para gerekiyorsa ki şu anki durumda gerekli değil, herkes bunu dikkate alır. Yani politikamızda değişen hiçbir şey olmayacak. Etrafımızdaki sürücülere bakıyoruz ve ihtiyacımız olan şeyi bulmaya çalışıyoruz.

Haas’tan Günther Steiner Singapur güncellemelerini onayladı:Bu sezon yarıştığımız aracın geliştirmelerini  yaklaşık iki ay önce tamamladık. Bu değişiklikler rüzgar tüneli verileriyle geliyor ve bu yüzden biraz zaman aldı. Bu güncelleme 2016 aracı için getireceğimiz son paket olacak. Artık zamanımızı önümüzdeki yıl mücadele edeceğimiz araca çeviriyoruz. Şubat ayından beri rüzgar tünelinde %60 boyutlarında bir model kullandık. Şubat’tan Haziran’a kadar hem 2016 hem de 2017 araçları üzerinde çalıştık. Geçen 2.5 aylık süreçte 2017 aracında da çalışmalarımız oldu.” Haas Singapur’a yeni bir ön kanat, yenilenmiş bir taban ve değiştirilmiş fren kanallarıyla geliyor.

20:15

Christian Horner Red Bull’un artık 2017 aracına odaklandığını söyledi:Singapur için bazı küçük güncellemeler olacak. Artık tüm fabrika 2017’ye odaklandı. 2016 aracı için bazı küçük şeyler olacak ancak önemli bir şey olmayacak. 12 ay öncesine göre daha iyi pozisyondayız ancak yine de farkı kapatmamız için daha uzun bir yol var. Bizim aracımızın karakteristiğine uygun pistlerin geleceğini biliyoruz. Singapur, Malezya, Japonya ve Meksika teorik olarak bizim iyi olacağımız pistlerden.

Pirelli’den Marco Tronchetti Provera Mercedes’in ana pilotlarına lastik testi yaptırmasını istiyor:Pilotlarına test yaptırmazlarsa kötü olur. Ferrari en iyi pilotlarına test yaptırdı ve diğer takımların da aynısını yapmalarını umuyorum. Önceliğimiz en iyi pilotların testi yapması. Hız değişiyor, bu yüzden en iyi pilotlar bu testleri yapmalı. Onlar lastiklerdeki değişimi anlayacak hassasiyete sahipler.

Renault’dan Remi Taffin Monza’da kendilerini kanıtladıklarını düşünüyor:Sorunsuz bir hafta sonu geçirdik. Bu sayede motorun nerede olduğunu açık bir şekilde gördük. Mercedes’in ve aynı şekilde Ferrari’nin önde olduğunu biliyoruz ancak yarışta gerekli olduğunda diğer araçları geçmede sorun yaşamadık. Büyük gelişme kaydettiğimizi orada vurguladık ancak daha gidilecek yol var.

Ecclestone F1’in en iyi pilotu olarak Prost’u gösterdi:Bunu söylemek çok zor. Ancak eğer birini seçmem gerekirse bu muhtemelen Prost olur. Schumacher veya Senna’dan çok daha iyi. Schumacher hem takımından hem de takım arkadaşından çok fazla yardım aldı. Aynı şekilde Senna da bu durumdaydı. Ancak Prost asla ayrıcalık tanınan taraf olmadı. Her zaman mücadele etmek zorundaydı çünkü kendi takımında bile rakipleri vardı.

Sauber Ruth Buscombe ile anlaştı: Sauber, eski Ferrari yarış stratejisti ve 8 aydır Haas’ın strateji mühendisi olarak çalışan Buscombe ile anlaştı ve Haas’taki görevini Sauber’de de devam ettirmesini istedi.

Ricciardo Monako’da kaçırdığı zaferin kendisini bulmasını bekliyor:Sezon bitmeden galibiyete ulaşacağımı düşünüyorum. Bu bir şekilde kaderle veya başka bir şeyle gerçekleşecektir. Monaco’da kaçırdığım galibiyet bir yerde karşıma çıkacaktır. Singapur merakla beklediğim bir pist. Kesin bir şekilde galibiyete ulaşacağımızı beklemiyorum ancak eğer iyi bir şekilde çalışırsak elimizde bir şans olabilir. Singapur bu şansın ortaya çıkabileceği bir pist ve bu yüzden yarışı bekliyorum.

Pirelli’den Paul Hembery Ultra Yumuşak lastiklerin Singapur’da strateji farkı oluşturacağını düşünüyor:Singapur herkes için çok özel bir pist. Biz de burayı daha ilginç kılmak için ultra yumuşak lastikleri getirme kararı aldık. Bu sayede hızı ve yol tutuşunu arttırmayı planlıyoruz. Muhtemelen bu sene içindeki en tahmin edilemez yarışlardan biri olacak. Güvenlik aracı her yarışta piste girdi ve bu seneki yarışta da bu ihtimal geçerli. Bu durumda farklı stratejiler göreceğimizi düşünüyorum. Yüksek sıcaklık ve nem dışında lastik kullanımı da önemli olacaktır. Bu seneki en yakın yarışlardan biri olacağına eminim.

Bottas Singapur’da hata yapma lükslerinin olmadığını söyledi:Tekrar Singapur’a, takvimdeki en zorlu pistlerden birine geldik. Burada çok sayıda viraj var ve kusursuz bir tur atmak hiç kolay değil, ama eğer o turu atarsanız, çok iyi bir yerde olabilirsiniz. Açıkçası ben bu durumu seviyorum. Gece yarışı olduğu için ayrıca konsantre olmanız gerekiyor. Herhangi bir hatada kendinizi duvarda bulabilirsiniz. Bu yönüyle Monaco’dan sonra en tehlikeli pistlerden biri. Yüksek sıcaklıkların olması da bizi fiziksel olarak çok zorluyor. Yine de burayı çok seviyorum.

Rosberg Singapur şanssızlığını kırmak istiyor:Şimdi odaklandığım tek konu Singapur GP’sinde başarılı olabilmek. Geçen çok rekabetçi olamamıştık. Yine de bu sene takıma inancım tam ve kendime de çok güveniyorum. Her hafta sonuna yarışı kazanma planıyla geliyorum. Pilotlar şampiyonasında işler gidip geliyor. Bir ara ben farkı açtım, sonra da Lewis. Şu an ise aramızda sadece 2 puan var. Neler olacağını görmek için sabırsızlanıyorum.

2 Yorum

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]