12 Eylül Konsantre F1 Haberleri

0

16:40

Mercedes pilotları Singapur’da zorlanacaklarını söylediler. Hamilton:Geçtiğimiz yıl Singapur’da harika bir hafta sonu geçirmemiştik. Umarım bu hafta sonu zirvede olabiliriz. Geçen yıl lastiklerde sorun yaşamıştık. Sanırım birkaç gün içinde doğru tercihleri buluruz. 2014’te burada kazanmış olmamıza rağmen kolay bir zafer elde edememiştik. Ferrari ve Red Bull’un galibiyete çok yakın olacağından eminim. Eğer önde olursak onlarla savaşacağız. Mücadele etmeyi seviyorum ve bundan dolayı çok heyecanlıyım.Rosberg:Kesinlikle kolay olmayacak. Burası Red Bull’a uyan bir pist ve geçen yıl burada güçlü değildik. Ancak hem takımıma hem de kendime inanıyorum. Her hafta sonuna başladığım gibi galibiyet hedefiyle geliyorum.

Toto Wolff Singapur’un zorlu geçeceğinden emin:İtalya’daki güçlü gösterinin ardından Singapur’da bizi büyük bir mücadele bekliyor. Henüz hiçbir takım burada ilk iki sırada yarışı tamamlayamadı ve bu, hafta sonunun ne kadar zorlu geçeceğine güzel bir örnek oluşturuyor. Daha önceden gördüğümüz gibi hafta sonu boyunca bir sorun büyümeye devam edebiliyor. Güçlü bir sonuç için her şeyi iyi duruma getirmeliyiz. Geçen yıl bununla başa çıkamadık. Hafta sonunun nasıl geçeceğiyle ilgili meraklı ve heyecanlıyız. Geçen yıl Ferrari burada güçlüydü ve ayrıca yüksek downforce sayesinde Red Bull’un hızlı olacağı bir pist. Bu yüzden hafta sonunun favorisiyiz düşüncesiyle buraya gelmek büyük bir hata olur.

McLaren’dan Eric Boullier gelişime sezon sonuna kadar devam edeceklerini söyledi:Sezon sonuna doğru seyahatler sıklaşırken, kalan yarışlar araçların gücünden ziyade teknik ayarlarına odaklı olacak. İngiltere’den uzakta birkaç hafta geçirecek olmamıza rağmen, geliştirme çalışmalarına tam gaz devam ediyoruz ve sezon sonuna doğru performansımızı üst seviyeye çıkarmayı planlıyoruz.

Sainz Singapur’un Toro Rosso için önemli olduğunu düşünüyor:Yol tutuş hakkında şikayetçi olamam. Eğer gerideysek analiz etmemiz gereken bazı şeyler vardır ancak geride değilsek böyle devam etmeliyiz. Şimdi Singapur için bir yön belirlememiz çok önemli. Tüm hafta sonundan emin olabileceğimiz aerodinamik bir paket bulmalıyız. Bu sezon rahat bir şekilde puan alabileceğimiz son yarış olabilir. Eğer Singapur’da beklenilen performansı yakalayamazsak o zaman kalan yarışlar için endişelenebiliriz. Sezonun ikinci yarısının çok zorlu geçeceğini bekliyordum ve bundan dolayı yağmurlu yarışlar olmasını istiyorum. Eğer Singapur’da ilk onda veya o pozisyona yakın olabilirsek iyimser olabilirim ve en azından kalan yarışlarda 16. sıra için mücadele etmeyeceğimi düşünebilirim.

21:45

Lance Stroll Formula 1’e hazır olduğunu söyledi:Evet, Formula 1’de yarışmaya hazırım. Formula 3 çok üst seviyede bir rekabete sahip. Onun bir üstü GP2, ama ben F1’de yer almaya hazır olduğumu düşünüyorum. Formula 3’te ki araçların downforceları çok yüksek, sadece motorlar Formula 1’deki kadar güçlü değil. Henüz F1’de yarışmadığım için ne tür farklar olduğunu çok anlayamıyorum. Max de bu koltuğa geçtiğinde çok gençti, fakat hepimiz onun nasıl işler yaptığını gördük. Henüz burada olmadığım için kendimi kimseyle kıyaslamak istemiyorum. Yaşımın bir engel olduğunu düşünmüyorum, çünkü bu yaşta bu koltuğa oturanlar vardı.

Claire Williams Button’ı takımına katamadığı için üzgün olduğunu söyledi:Herkes bizim Jenson ile yakından ilgilendiğimizin farkındaydı. O çok yetenekli, tecrübeli bir pilot. Takıma onu kazandırmış olsaydık, atmosfer değişebilirdi. Kararını açıklamasının ardından çok üzüldüm. Felipe ile birlikte iki önemli isim spordan ayrılacak. Kısa süre içinde bunları öğrenmek herkes için zor olmuştur. Jenson’ın takımda olmasını çok isterdim, ama maalesef artık bu mümkün değil. Ona en iyi dileklerimi sunuyorum. Bir İngiliz pilotun, İngiliz takımında olması bizim adımıza çok güzel bir haber olurdu. Yine de böyle gelişmeler olabilir.

Alonso McLaren’ın önümüzdeki yarışlarda gerçek performansını gösterebileceğini düşünüyor:Sadece Singapur’da değil, Suzuka, Austin ve özellikle Abu Dhabi’de çok iyi işler yapmayı bekliyoruz. Geçen seneki Singapur yarışında da çok iyi şeyler beklememize rağmen normal bir yarış geçirmiştik. Austin ve Abu Dhabi’de ise kötüydük. Red Bull’un arkasında olmak istiyoruz. Motordaki son gözlemler daha fazla güce sahip olduğumuzu ve düzlüklerde de hızlandığımızı gösteriyor. Umarım her şey planlandığı gibi olur ve bu sezonki en iyi derecelerimizi elde edebiliriz.

Ricciardo Christian Horner’ı övdü:O çok uyumlu bir insan. Sürekli bizimle iletişim halinde. Bize yol gösteriyor ve şikayetlerimizi de tüm dikkatini vererek dinliyor. Özellikle iş strateji konusuna geldiğinde ise, gerçekten harika fikirleri olan bir insan. Onunla aramız çok iyi. Takımda çok önemli bir role sahip. En ufak bir sorunda direk duruma el atarak ortalığı sakinleştirebiliyor. Sosyalleşmemiz çok zor oluyor. Daha çok yarışlar hakkında vakit geçirebiliyoruz. Birkaç kere yemek yapıp sohbet etme şansımız oldu. Bu da takım içindeki ilişki açısından da iyi sonuçlar doğuruyor. Bu sayede özel hayatlarımızda neler olduğunu da öğrenme fırsatı yakalayabiliyoruz. Sürekli lastik basıncı ve strateji hakkında konuşmanın yanında bazen bu tarz görüşmeler de çok önemli. Horner gerçekten çok iyi bir insan ve onunla çalıştığım için çok mutluyum.

Button Ferrari ile rekabet edebilmeyi umuyor:Bu spordaysanız hedeflerinizin olması gerekir. Son 12 ayda çok güzel gelişme gösterdik ve sene sonuna doğru da ileri doğru gitmeye devam edeceğiz. Amacımız Ferrari ile rekabet edecek seviyeye gelebilmek. Kalan yarışlara baktığımızda bazı yerlerde güçlü olabileceğimizi ve İtalyan takımıyla mücadele edebileceğimizi düşünüyorum. Eğer onlarla rekabet edebilirsek bu muhteşem bir haber olur. Malezya’da yeni bir güncelleştirmemiz daha olacak. Buradan kazanacağımız ekstra performans ile onları yakalamayı hedefliyoruz.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]