11 Eylül Konsantre F1 Haberleri

0

11:35

Grosjean Renault’nun 2016’da sorun yaşayacağını hissetmiş:Renault ile kalsaydım onlarla çok daha zor bir yıl geçireceğimi hissettim. Diğer tarafta Formula 1’e yeni giren Amerikalı bir takım var. Orada olursam başarılı olacağımı düşündüm. Yani ‘eğer Haas’a gidersem onlar Ferrari motoruna sahip olduğu için Ferrari’ye gitmem daha kolay olur’ diye düşünmedim. Ferrari kendisine en uygun sürücüyü alır. Haas ya da başka bir takım farketmez. Onlar kimi istiyorsa onu alır. Bu yüzden yapabileceğim en iyi şeyi, yani işimi yapmaya devam etmeliyim. Tutarlı olmalıyım, daha hızlı olmalıyım ve her zaman daha fazlasını yapmalıyım.

Grosjean Haas’ın kendisi için yeni bir fırsat olduğunu söyledi:Takım için puan kazanan ilk pilot oldum. Gelecekte takımla podyuma çıkan ilk pilot ve muhtemelen yarış kazanan ilk pilot olmak istiyorum. Buranın benim için çok büyük bir fırsat olduğunu biliyordum. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Yarışmamın sebebi elbette dünya şampiyonu olmak. Şu ana kadar pek çok seride kazandım. Şampiyonluğu kaçırdığımı düşünüp kariyerimi bitirmek istemiyorum. Bunun için iyi bir araç ve iyi bir takıma ihtiyacım var. Yani evet, ben de bir gün bunu yapmak istiyorum ama acele etmiyorum. 30 yaşındayım. 2017’de kurallar değişiyor ve Ferrari’nin kararı en mantıklısıydı. Kendimi iyi hissediyorum. Takımda büyük bir role sahibim. Daha fazla deneyim kazanıyorum ve daha iyi olmanın tadını hissediyorum.

Formula E’nin patronu Alejandro Agag F1’in başına geçeceği söylentilerini reddetti:Bu doğru değil. F1’in yeni sahipleri ile yakın olduğum doğru, çünkü onların alt şirketlerinin birisi Formula E’nin büyük hissedarı, ancak herhangi bi rgörüşme yok ve şu an bulunduğum yerden memnunum.

16:00

Ayrılmaya karar veren Button çocuk gibi hissettiğini söyledi:Bunun kesinlikle doğru karar olduğunu düşünüyorum, ailemi daha sık görecek olmaktan dolayı heyecanlıyım. Tekrar bir çocukmuş gibi hissediyorum ve harika bir konumdayım. Bazı şeyler hakkında endişelenmeme gerek yok. Hep hayal ettiğim şeyleri gidip yapabilirim. Bu güzel bir duygu. Hayatım boyunca hep Formula 1’de yarıştım ve bu kararı vermek gerçekten zordu. Şu an bulunduğum konum hayranlarım tarafından tuhaf bulunabilir, ama umarım beni anlarlar. Eğer kazanabilecek bir araca sahipsek, 2018 yılında yarışma olasılığım var. Yeniden dönüşün benim için bir sorun olduğunu sanmıyorum. Formula 1’de V10, V8, V6 motorı denedim ve farklı downforce seviyelerinde yarıştım. Sporda bir sürücü olarak yaşayabileceğim her şeyi yaşadım, bu yüzden benim için hiçbir sorun yok. Şimdi dinleneceğim ve eğer geri dönersem, daha güçlü bir sürücü olarak geleceğim. Bu sürede diğer sürücülerin çalışma sitillerine bakıp daha fazla şey öğrenebilirim. Eğer geri gelmeye karar verirsem o zaman bu bana yardımcı olacak.

Haas’tan Günther Steiner Toro Rosso’yu yakalamak istediklerini söyledi:Toro Rosso ile aradaki farkı kapatmaya çalışacağız. Biz hedefimizi belirledik, kolay olmayacağının farkındayız, ama elimizden geleni denemeliyiz. Eğer sene sonunda bunu başarırsak muhteşem bir şey olur. Çok zor olduğunu biliyoruz. Öndeki 5 takım sorun yaşamazsa puan almak hiç kolay olmayacaktır. 10.olmak bile bize yardımcı olmayacaktır. Bu farkı kapatmak istiyorsak çok daha iyi işler yapmamız gerekiyor. Son 3 yarışta onlardan bariz şekilde daha iyiydik. Sonuçlara bakarsak bu belli oluyor, ama önemli olan puan barajında kalabilmek. Asıl sorun Toro Rosso’yu geçmek değil, öndekileri geçip puan alabilmek. Mevcut şartlarda bu kolay olmasa da elimizden geleni yapacağız. Geçen seneden çok şey öğrendik. Ne yapmamız ve ne yapmamamız gerektiğini biliyoruz. Verimli şekilde çalışmaya devam edersek, hedefimize ulaşabiliriz.

Helmut Marko 2017’de Mercedes ile yarışmak istediklerini söyledi:2017’de Mercedes ile yarışmaya hazırız. Böyle büyük değişiklikler olduğu dönemlerde hep bunlara iyi uyum sağladık. Bu yüzden gelecek sene ile ilgili oldukça heyecanlıyız. Motorla ilgili de geliştirme çalışmaları devam ediyor. Yaklaşık 15 beygir gücü arttırma peşindeyiz. Bunu da başarırsak çok iyi bir sene geçirebiliriz. Toro Rosso tabii ki Red Bull kadar hızlı gelişemeyecektir, fakat gelecek sene çok daha iyi bir performans sergileyeceklerine eminim.

19:55

Magnussen Singapur’da yanmamayı umuyor:Yarış gece yapılıyor olsa bile, Singapur çok sıcak oluyor ve sadece bu bile bir mücadele. Orada son yarıştığımda [2014 McLaren] araçta aşırı ısınma sorunu vardı. Radyatörde bir conta bozulunca sıcak hava kokpite sızmaya başlamıştı, aşırı sıcaktı. Umarım bu yıl arkalarda iyi bir yarış çıkarabilirim.

Renault’dan Frederic Vasseur 2016’daki bazı güncellemelerinin 2017 için hazırlık olduğunu söyledi:Tamamen 2017’ye odaklanmış durumdayız ve önümüzdeki yarışlarda da en iyi sonuçları almaya çalışmak zorundayız. Bu takım için elbette zor, ancak dışarıdan görülmese de bazı alanlarda ilerleme görüyoruz. Örneğin lastik yönetimini geliştirdik. Pistte yapılan her iyileştirme 2017 ve sonrası için önemli olacak. Harika bir takımız, Monza’da 2.1 saniye ile en hızlı pit stopa imza attık. Bana göre bu takım içerisindeki sıkı çalışmanın bir sonucu.

20:15

Valtteri Bottas evlendi:

14222351_604908076348258_7938274512631340686_n

Williams F1 pilotu Valtteri Bottas uzun süredir birlikte olduğu Finlandiye yüzme şampiyonu sevgilisi Emilia Pikkarainen ile evlendiğini duyurdu. Pikkarainen 2016 Londra olimpiyatlarında bronz madalya kazanmıştı.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]