10 Eylül Konsantre F1 Haberleri

0

09:05

Renault’dan Bob Bell Magnussen’in Spa’daki motorunu tekrar kullanabileceğini söyledi:Göründüğü kadar ciddi bir hasar yoktu ve güç ünitesini Singapur veya Sepang’da cuma  günü kullanabiliriz. Bizim için yılın başarı hikayelerinden birisi güç ünitesi oldu. Bu yıl oldukça güçlüydü. Sadece motor performansını geliştirmedik, aynı zamanda dayanıklılığı da geliştirdik. Viry’deki herkes muazzam bir iş yaptı.

12:35

Chase Carey Liberty Media’nın F1’i Amerikanlaştırmayacağını söyledi:İşi açıklığa kavuşturmak gerekirse, bu satın almayı Amerika için yapmadık. Amerika çok önemli bir Pazar. Spora ilgi çok yok. Uzun vadede bunu değiştirmek için bazı planlarımız var. Amerika’da çok sayıda tutkulu taraftar var. Bu tutkularını Formula 1’e yönlendirmeyi başarırsak sporun gelişimine çok güzel katkıda bulunacaklarına da eminim. Formula 1’in Avrupa’da yaptığı işlere saygımız çok büyük. Avrupa çok önemli bir yer ve buradaki ilgi şu an için sporu ayakta tutmaya yetiyor. Küresel bir spora yatırım yaptığımız farkındayız ve buna aynı şekilde devam etmek istiyoruz. Asla sadece Amerika’ya yönelik çalışmalar yapılmayacak. Bu konuda kimsenin endişesi olmasın.

Toto Wolff Singapur’un bilinmezliklerle dolu olduğunu söyledi:Yarış sonrası bazı incelemeler yapıp, bize yardımcı olabilecek sonuçlara varmıştık. Şimdi Singapur GP’sinde bulduğum şeylerin doğru olup olmadığını görebileceğiz. Birçok noktada geliştirme yapmak şansı bulduk, ama dediğim gibi pistte tur atmadan herhangi bir sonuca varamazsınız.

Ocon en büyük baskıyı kendisinin yarattığını düşünüyor:Evet beklentilerin yüksek olduğunu biliyorum, ama en büyük baskıyı ben kendimde yaratıyorum. Elimden gelenin en iyisini yapıp, takımımı ve kendimi mutlu etmek istiyorum. Herhangi bir endişem yok. Şu ana hala öğrenme sürecindeyim. Mercedes ve Renault Manor’a geçmem hakkında ortak karara sahipleri. Bunun benim için güzel bir hazırlık süreci olacağını ve tecrübe kazanacağımı biliyorlardı. Ben de bu sayede Manor’a katıldım. Pascal ile aramda rekabet olacak tabii ki, çünkü artık anasınıfında değiliz. Yine de dediğim gibi üstümde fazladan baskı yok.

Palmer her zamankinden iyi sürdüğünü söyledi:Spa ve Monza bizim adımıza en kolay pistlerden değildi. Singapur’da ise çok sayıda fırsatımız olacağını düşünüyorum. Şu an kendimi çok iyi hissediyorum. Hiç olmadığı kadar iyi sürüyorum. Bu pisti seviyorum. Monza’ya göre çok farklı. Tamamen yakın duvarları olan bir sokak ve aracımıza oldukça uygun. Singapur’da daha öne yarıştım ve kazandım. Açıkçası aldığım en güzel zaferlerden biriydi. Pist sıcaklıklarından dolayı 3 antremanda da değişik şeyler görebiliriz. Lastikleri düzgün çalıştırmak çok önemli olacaktır.

16:25

Williams’tan Pat Symonds 2017 araçlarında Red Bull’un etkisinin çok olduğunu söyledi:Araçların güzel göründüklerini düşünüyorum. 2017 araçları hakkında ilk konuştuğumuz dönemlerde endişeliydim çünkü gerçekten eski tarz görünüm isteniyordu. Eski görüntünün bir etkisi olmazdı. Ancak Red Bull araçları şekillendirme konusunda harika iş çıkardı çünkü onların yaptığı şey, Strateji Grubu’nun istediği şeydi ve gerçekten iyi bir tasarım ortaya çıkardılar. Araçların durduğu yerde bile görünmesi düşüncesiyle başlandı ve gerçekten mevcut değişikliklerle hoş bir şekilde bu başarıldı. Gerçekten harika görünen bir şey ortaya çıktı. Rüzgar tünelindeki aracın fiziksel görüntüsüne baktığınızda gerçekten iyi görünüyorlar ki normalde rüzgar tüneli araçları pek çekici olmazlar.

Perez Force India’da politika olmamasının takım için iyi olduğunu söyledi:Her şey takımın yapısıyla alakalı. Takımda teknik anlamda çok iyi insanlar var. Bunun yanı sıra takım içerisinde hiçbir siyaset yok. Herkes kendi işini yapabiliyor. Siyaset olmaması takım ortamında büyük bir fark yaratıyor. Herkes takım olarak daha iyi olmak için çalışıyor. Daha büyük bütçelere ve daha fazla insana sahip olabilirsiniz ve bu güzel bir şeydir. Ama her çok kolay şekilde değişebilir. İyi insanlara ve iyi bir yapıya sahip olmak çok önemli. Bizde hemen hemen her pozisyon için çok önemli insanlar var. Düzgün bir iş yapıyoruz ve bu takımda büyük bir fark yaratıyor. İyi bir takım ve iyi patronlara sahibiz.

Renault’dan Frederic Vasseur sürücü kararını ertelediğini açıkladı:Son tarih yok, önümüzdeki kış testlerinden bir hafta önce bile yapabiliriz. Eski ya da deneyimli sürücüler yerine daha genç sürücülere odaklandık. Çünkü bu orta vadeli bir proje. 2020’nin pilotunu bulmak istiyoruz, 2010’un değil. Sürücülere baktığımızdaysa durum her hafta sonu değişiyor. Deneyimli isimlere bakarsanız onlarda değişen bir şey yok. Onların geçmişte ne yaptığnı ve gelecekte neler yapabileceğini biliyorsunuz. Gençlere baktığınızda onların gelişip gelişmediğini, yeni bir fırsat olup olmadığını görüyorsunuz. Esteban’a da bakıyoruz. Kesin kararı vermek için daha fazla zaman gerekiyor. Bir noktada artık bir karar almak zorunda kalacağız. Ama kararı erteleme konusunda iyi bir konumdayız.

20:05

Button 2016’da Hamilton’ın şampiyon olacağını düşünüyor:Kişisel olarak Lewis’i düşünüyorum. İtalya istediği gibi gitmedi, ancak dünya şampiyonluğunu o kazanacak. O çok geriden geldi, herkes Rosberg’in ne kadar arkasında olduğunu unutuyor, o farkı üç yarışta kapattı. Bana göre Lewis, aracı ona uygunsa sonuçları çok daha istikrarlıdır ve sıralamada etkileyicidir. Yarışta da çok güçlü bir pozisyonda. Zihinsel olarak her zamankinden daha güçlü, gerçekten iyi bir şansı var ve muhtemelen dördüncü dünya şampiyonluğunu kazanacak.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]