1 Eylül Konsantre F1 Haberleri

1

09:30

Pirelli’den Paul Hembery pilotların yapıcı eleştiriler yapmaları gerektiğini söyledi:Bazen yorumları anlayabiliyorum ancak şu anda biraz faydacılık olmalı. Geri adım attık çünkü elimizdeki ürünü son 3 senede sadece bir gün test edebildik. Bu ürünü daha düşük basınçta çalıştırmak için neleri değiştirebileceğimiz hakkında fikrimiz olsa da, onları kanıtlamak için test yapamadık. Bu yüzden bu durumda olmamızın bir nedeni var.

Takımlar Pirelli’nin lastikleri değiştirme fikrine engel olabilirler:Teknik patronlardan birisi “Geri bildirimde bulunduk ve ciddi değişiklik olduğunu söyledik. Her iki pilotumuzdan da aynı sonucu aldık. Performans açısından geri adım olduğunu gördük ve bizi ilgilendiren konu buydu.” Pirelli’nin mevcut lastiklerin güvensiz olduğunu belirmesi durumunda FIA güvenlik amacıyla değişikliği şart koşabilir.

13:20

Magnussen Monza’da yarışacak: Renault pilotu Kevin Magnussen, FIA’nın tıbbi testlerinden başarıyla geçti ve bu hafta sonu gerçekleştirilecek İtalya GP’sinde mücadele edecek.

Honda’dan Yusuke Hasekawa takımın TJI teknolojisini kullanabileceğini söyledi:Bir motor şirketi olarak her zaman yeni teknolojilere bakıyoruz ve TJI’da bunlardan biri. Bu gelecek için bir seçenek olabilir. Fakat henüz kesin bir karar vermedik.

Ferrari aero departmanında değişiklikler yaptı: Ferrari’de aerodinamik departmanda büyük bir revizyona gidildi ve eski baş aerodinamist Dirk de Beer farklı bir role atandı. Ferrari’nin GT projelerinde aerodinamik çalışmalar yürüten Enrico Cardille, Ferrari F1’in aero departmanından sorumlu kişi olacak. Fransız David Sanchez ise baş aerodinamist olarak Cardille’nin yanında çalışacak.

15:00

Massa emekli oluyor: Felipe Massa 2016 sezonu sonunda Formula 1’den ayrılacağını açıkladı. Williams pilot seçeneklerini gözden geçirirken, Massa’nın gelecekte ne yapacağı bilinmiyor.

Sergio Perez geleceğinin Singapur GP’sinde belli olacağını söyledi:Umarım Singapur’da geleceğimle ilgili duyuruyu yapabiliriz. Her şey istediğim gibi olacak gibi görünüyor. Çok yakında göreceksiniz.

18:45

Button Honda’nın ERS’sinin gridin en verimlisi olduğunu iddia etti:Güç ünitemiz çok fazla gelişti ancak enerji dönüşümü ile ürettiğimiz güç de öyle. Şu anda bu alanda muhtemelen en iyisiyiz. Buraya gelirken daha mutluyum.

Raikkonen sert tavırlı Verstappen’i uyardı:Herkes istediği gibi konuşmakta özgür. Daha önce söylediğim gibi ona karşı bir şeyim yok ancak belli şeyler doğru değil. Birisi çıkıp ilk virajda olanlar nedeniyle yarışta bir şeyler yaptığını söylüyorsa buranın kasıtlı bir şekilde öç almak için doğru spor olduğunu düşünmüyorum.

Vettel Spa’daki kaza sebebiyle Raikkonen’den özür dilemiş: Raikkonen: “Bu tamamen talihsiz bir olaydı. O bana üzgün olduğunu söyledi ben de tamam dedim. İleriye bakmamız gerektiğini düşündük. Bu ideal bir durum değildi ama bazen böyle şeyler olur. Önümüzdeki yarışlarda biraz daha fazla yer vereceğiz.

21:45

Verstappen stilini değiştirmeyeceğinde ısrar ediyor:Orada yaptığım gibi yapacağım. Orada hiç bir şey demedim. Sadece dinledim ve karar hakemlere ait. Bunu bu şekilde görmeniz lazım. Şöyle düşünün: Ibrahimovic’i defansa alıyorsunuz. Diğer insanlar onun defansta daha iyi olduğunu düşündüğü için orada oynamak ister mi? Bu tür konuşmaları dinleyeceğini sanmıyorum. Atak yapmak istiyorsa yapacaktır. Diğer pilotlar bana sürüş stilimi değiştirmemi söylüyor diye sürüş stilimi değiştirecek değilim.

Alonso Verstappen’in sürüşünü savundu:Macaristan’da Max/Kimi arasında frenleme esnasında bir olay yaşanmıştı. Max ikinci virajdaki frenleme bölgesinde yön değiştirdi. O çok agresifti. Bu konuyla ilgili Almanya sürücüler brifinginde konuştuk. Çünkü tüm sürücüler Max’ın Macaristan’da yaptığından memnun değildi. Frenleme bölgesinde bunu yapmamalısınız. Ama kurallar düzlüğün artasında herhangi bir yön değişikliği yapmanıza izin veriyor. Spa’da olan şey de buydu.

Hamilton Spa’daki podyumun kendi lehine psikolojik avantaj olmadığını söyledi:Açıkçası benim için önemli bir yarıştı ve ihtiyacım olanı, hatta daha fazlasını aldım. Psikolojik bir etkisi yok. Olumluydu ve geride kaldı. Cezalarımı çektim. Rakibim için serbest olacak hafta sonu geride kaldı ve umarım artık harekete geçebilirim. Artık mücadeleye dahil olmayı ve yarışabilmeyi umuyorum.

1 YORUM

  1. Vettel en azından erdemli davranmış.y
    Rai yerini bilen açıklamalar yapmış.Ergenle ergen olmuyor.
    Alonsoyada yakıştıramadım.O zaman herkes düzlüğün ortasında yön değiştirsin,gelen patlatsın.Anlattığına göre bir kural açığı varsa bunu derhal düzeltmeliler.O çevreyi düşünen çok duyarlı FIA,pilot canını riske atıcak yanlışa nasıl düşmşüşse sesini çıkarmıyor hayret.Demekki neymiş bütün yaptıkları göstermelik ve birilerine hizmet,şaşırmıyoruz.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]