Karşınızda Dodge’un drag şeytanı: Challenger SRT Demon

4

4 Yorum

 1. Akustik yönetimi…
  Çok fazla harcamadan ve fabrikasyon olarak F1 sesi bu şekilde alınır.
  Devasa devir çevirmenize gerek yok şaheser motorlar da ortaya çıkartmanıza gerek yok ancak hacim olacak… İşte devamlı bunu anlatmaya çalışıyorum.
  Bunlar katlanılabilir maliyetle bir üreticiden sandık olarak alınabilen 4 Lt üzeri oldukça sıradan V12’ler.
  Düşük hacim ve yüksek devir uygulamasında ancak yüksek sıkıştırma ve pahalı uygulamalara gittiğinizde etkileyici sesler alabilirsiniz. Yani hacmi daha aşağıya düşürdükçede ancak vızıltı alırsınız. Homurtular, sonic patlamalar, yankımalar değil… Bunlar için yüksek patlama gücü yani daha geniş silindir hacmi gereklidir. Düşük sıkıştırma ve uzun patlama sırası size daha dolgun muhteşem sesler olarak geri döner. Verimliliği düşürmek yani daha fazla miktar yakıtı yakmadan manifoltun ötesine basarsanız downshift de çok daha etkileyici patlama yankılanmaları ve flame görürsünüz.
  İşte racing budur.
  Sesi egzoz hattından duyarsınız bu hat üzerinde ki her engel ve açı yani turbo ünitesi bir bariyer olarak size döner. Bunu daha fazla tolere edebilmek için hacmi arttırırsınız. Mantıklı maliyetlerle turbo uygulamalarda yüksek devir çeviremezsiniz çevirmeye kalktığınızda bu size çok yüksek turbo ünitesi maliyetleri olarak geri döner.
  Sesi oldukça etkileyici olan bütün charge’lı uygulamalar bu hatta yer almayan, bir etkisi olmayan supercharge uygulamalardır.
  vs vs vs

  https://www.youtube.com/watch?v=DUtWpelNQjo

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]