Williams’ın mühendislik şirketi elektrikli araç platform konseptini tanıttı

0

Williams’ın Advanced Engineering adlı mühendislik şirketi, FW-EVX kod adlı hafif bir elektrikli otomobil platform konseptini tanıttı ve tasarım bu yıl Millbrook’taki Düşük Karbonlu Araç Şovu’nda sergilenecek.

Otomobil endüstrisi içten yanmalı motorlardan tamamen elektrikli bir geleceğe geçiş yapmaya odaklanmış durumda ve üreticiler için en büyük mücadele mevcut kısıtlamalar altında araç verimliliğini azamiye çıkarmak.

Bu mücadeleye kendi yanıtını veren Williams Advanced Engineering firması, elektrikli araçların tasarım ve inşasını yeniden hayal etti ve bu yeni yaklaşımla daha hafif, güvenli ve çevreci olmakla birlikte daha uzun menzile ve performansa sahip bir elektrikli platform tasarladı.

Konsept batarya, soğutma sistemi ve hafif yapılarda birkaç yenilik içeriyor ve tüm bunlar akıllı bir şekilde tek ve genişletilebilir bir platforma entegre edilmiş durumda.

Örneğin Williams’ın mühendisleri yüksek otomasyon seviyesinde çalışan ve neredeyse sıfır atığı olan bir karbon fiber destekli süspansiyon bileşeni üretim sistemi geliştirdiler ve bu geleneksel aluminyum süspansiyonlara göre %40’a varan ağırlık tasarrufu sağlanmasını sağlıyor.

Bir diğer yenilik ise 2 boyutlu yapılardan yüksek dayanımlı 3 boyutlu yapılar üretilebilmesini sağlayan bir üretim teknik. Örneğin batarya modülleri için tasarlanmış bir dış iskelet aynı zamanda bataryanın yapısal performansına da katkıda bulunuyor.

Williams’ın kendi aerodinami, elektrik ve hafif yapı mühendisleri tarafından geliştirilen konseptte şirketin yenilikleri müşterilere gösterilebilir ürünler haline hızlıca getirilebileceği vurgulanıyor.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]