Lüks otomobil dediğimizde aklımıza ilk gelen firmalardan biri olan Rolls-Royce yeni aracı ‘Sweptail’ ile harika bir iş ortaya koymuş görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan araç Rolls-Royce’un klasik, ağırbaşlı tasarımının yanında yeni ve fütüristik tasarımıyla da dikkat çekiyor. Ancak aracın asıl ön plana çıktığı nokta ise tasarımı veya özellikleri değil. Araç fiyatıyla Ferrari, Bugatti ve Koenigsegg gibi firmalara meydan okuyor!

Sadece bir adet üretilen Sweptail tamamen müşterinin isteklerine göre el işçiliğiyle bir araya getirilmiş. Aracın özellikleri ve fiyatıyla alakalı resmi bir açıklama yapılmamış olsa da söylentilere göre aracın fiyatı 10 Milyon Euro! Şirketin CEO’su Torsten Müller-Ötvös bu fiyatın spekülasyondan ibaret olduğunu söylese de “Otomobil pahalı. Muhtemelen şuana kadar üretilmiş olanların en pahalısı.” diyor.

Aracın net fiyatını resmi bir açıklama olmadığı sürece bilemeyiz, ancak şuan üretilmiş en pahalı otomobil 4.8 Milyon Dolar’lık Koenigsegg CCXR Trevita. Şirketin CEO’sunun en pahalı otomobil söylemine bakarsak da Sweptail’in 4.8 Milyon Dolar’dan daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

6 Yorum

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]