Mercedes, Project ONE adını verdiği ve Formula 1’den alınma 1000 beygirlik V6 turbo hibrid motora sahip olacak süper otomobilini Frankfurt’taki uluslararası otomobil fuarında tanıtacağını açıkladı.

Bu fuar 14-24 Eylül arasında düzenlenecek ve Mercedes’in bu ilginç süper otomobili de orada görücüye çıkacak.

Mercedes’in iki koltuklu süper sport şov aracı, Formula 1’in hibrid teknolojisini yollara taşımayı hedefliyor. Alman devi, otomobilin 350 km/saat hızın üzerine kadar çıkabileceğini açıkladı. Bugatti Veyron ve Chiron düşünüldüğünde 3 milyon dolarlık bu canavarın daha hızlı gitmesi gerekir, ancak kendisine kızmıyoruz, çünkü kalbinde beğenmediğimiz 1.6 litrelik (?) V6 turbo hibrid güç ünitesi bulunuyor.

Mercedes, bu araçla Formula 1’in hibrid teknolojisinin günlük kullanımlara da uygun (!) olacağını kanıtlayacağını iddia ediyor ve ‘ibretlik’ verimliliğinden bahsediyor.

3 milyon dolara, sadece 50000 km gidebileceğiniz bir süper otomobil satın alacaksınız ve elinizdeki tek argüman aracın verimli olduğu, yani az yaktığı olacak…

3 Yorum

  1. Verimlilikten kasitlari dusuk tuketim degil motorun verimliligi. Haberi yapan arkadas kac yasinda merak ettim. 50 bin km motor omru bu tarz bir otomobil icin omur boyu kullanim demektir. Cogu kisi garajda tutacak zaten. Ferrariden boyle bir makine ciksa haberin yazilis tarzi daha farkli olurdu herhalde 🙂

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]