McLaren’ın elinde hala F1’iniz için yedek parça var

0

Yıllanmış bir süper otomobiliniz varsa, aşınan veya kırılan parçalarını bulmak giderek daha zor bir hale gelir. Bu da korktuğunuz için onu sürmek istememeniz anlamına gelir ve bizce bu suçtur!

Neyse ki McLaren bunu düşünmüş ve bu sorun için çözümleri var.

McLaren F1’iniz olduğunu düşünelim. Bu 25 yıllık bir araç ve süspansiyon kolunun değişmesi gerekiyor. McLaren Special Operation bölümü size parçanın yenisini tedarik edebilir, parça orijinal hali ile aynı malzeme ve tasarımda üretilebiliyor.

Yeni bir karbon fiber kapıya ihtiyacınız olursa, MSO yeni paneller üretebilmek için kalıpları hala saklıyor. Hatta birkaç tane yedek kapı da depolarında bulunuyor. Hayal edin: bir oda dolusu karbon fiber kapı!

Şu pahalı magnezyum jantları kaldırıma mı sürttünüz? MSO’nun elinde hala orijinal olanlarından çokça bulunuyor.

Peki motor? Kesinlikle, orijinal yedekler hala var ve sizinkisi yeniden yapılırken ödünç alıp kullanmaya devam edebilirsiniz.

Peki F1’iniz için biraz modern bir şeyler isterseniz? Xenon farlar ve yeni bir hafif spor egzoz da edinmek mümkün.

Bu parçaları sadece MSO’dan edinebiliyorsunuz ve araç sahiplerinden herhangi birisi doğrudan sipariş geçebilir. İşin İngiltere’deki McLaren fabrikasında yapılması gerekiyor, ancak Amerika Birleşik Devletleri’nde de yetkili bir servis var.

McLaren bu parçalar için ne kadar fatura keseceğini açıklamıyor, ücret ihtiyaca göre değişecektir, ancak ucuz olmayacaklarını söylemek yeterli.

Peki, mesela bir karbon fiber kapı ne kadar olabilir?

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]