McLaren pist odaklı bir yol aracı geliştiriyor

2

McLaren’ın, P1’in yerini alacak yeni bir hiper otomobil üzerinde çalıştığı iddia edildi. Autocar’ın iddiasına göre araç pist odaklı üretilecek bir yol aracı olacak.

Aston Martin’in Adrian Newey ile birlikte geliştirdiği hiper aracından sonra, McLaren de tarihi McLaren F1’in yerini alacak yeni bir araç üzerinde çalışmaya başlamış olabilir.

Yeni aracın üretim kodunun P15 olduğu, McLaren 720S’te kullanılan karbon fiber şasinin benzerini ve neredeyse 800 beygir güç üretecek 4 litre çift turbo V8 motorunu kullanacağı iddia edildi.

İddiaya göre yeni araçta P1’in aksine hibrid sistemi olmayacak ve bu daha iyi güç-ağırlık oranı sağlayacak.

Yeni araç McLaren için performansın uç noktası olacak, aslında yolda da gidebilen bir pist aracı olarak tasarlanacak. Karbon fiber gövde parçalarının tasarımdan ziyade fonksiyon için hazırlanacağı ve aktif aerodinami kullanımı ile birlikte dramatik görünebileceği söyleniyor.

Autocar’a göre araç, bu yılın sonlarına doğru olası sahiplerine gizli olarak gösterilecek ve önümüzdeki yıl Mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı’nda halka tanıtılacak. Fiyat etiketinin ise P1 ile aynı seviyelerde olacağı, ve P1’de yapıldığı gibi, ileride GTR kodlu tamamen pist için hazırlanmış bir versiyonunun da olacağı söyleniyor.

2 Yorum

  1. Birkaç kişinin başlatımı ile girmiş olsalar bile yöntem, görüş doğru.
    SuperCar’ların yollar için sunulması (dahası bunlarda emisyon güdülmesi) tam bir hödüklük ve lüzumsuzluk örneği.
    Monaco sokaklarında kalp titretmekten başka bir halta yaramıyorlar sokaklarda..

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]