Karşınızda Aston Martin Valkyrie AMR Pro

6

Red Bull’dan Adrian Newey ve Aston Martin tarafından tasarlanan Valkyrie projesinin pist versiyonu Valkyrie AMR Pro tanıtıldı.

Yeni araçta bulunan hibrid V12 motor 1100 beygirden fazla güç üretiyor ve araç sadece 1000 kg ağırlığında.

F1’den ilham alınan aerodinami ile birlikte araç, kendi ağırlığından daha fazla yere basma üretebiliyor.

Bu değerlere ulaşmak için aracın aero yüzeyleri tekrar tasarlanmış ve en büyük değişiklik daha geniş gövde parçalarının yanında çok daha büyük ön ve arka kanada sahip olması. Ek olarak polikarbonat ön ve yan camlar, karbon fiber süspansiyon, karbon fiber koltuklarla birlikte tekrar tasarlanmış ve daha hafif egzoz sistemi ile büyük ağırlık avantajı kazanılmış.

Araçtan yol donanımları olan ısıtıcı ve bilgi/eğlence ekranları da kaldırılmış durumda.

AMR Pro, yol modelinde de kullanılan 6.5 litre V12 motorunun yanında daha fazla güç için programlanmış ERS sistemine sahip, böylece rahat bir şekilde 1:1 güç ağırlık oranını aşabiliyor. Araç, bu haliyle de 360 km/saat hıza ulaşabiliyor.

Sadece 25 adet üretilecek olan aracın teslimatları 2020’de başlayacak, ancak boşuna heveslenmeyin, çünkü tümü çoktan satılmış!

6 Yorum

  1. manyak olmuş ama beklediğimden daha ağır araç. gücü iyi ama hibrid ünite olmasaymış 900 kg 900 hp olabilseymiş daha iyiydi. ya da içten yanmalı motoru biraz daha güçlendirip yine elektriksiz 1000 hp’den fazla da olabilirdi. böyle bir araca neden hibrid?

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]