Gelecekten gelen McLaren F1: Speedtail

11

Sürücü aracın ortasında oturuyor. Evet, sürücü koltuğu aracın ortasında.

Kokpitte kendilerini üç ekran bekliyor ve çalıştırma prosedürü tavana yerleştirilmiş düğmelerle yapılıyor. Önden baktığınızda ise her şey bir anda bükülmeye başlayacakmış gibi görünüyor.

2019 McLaren Speedtail, gelecekten, her şeyin uçtuğunun düşünüldüğü yerden gelmiş bir McLaren F1 olarak karşımıza çıkıyor.

Ve evet, aracın üzerindeki McLaren logolarını altın kaplama olarak satın alabiliyorsunuz. Ancak bunu yapamazsınız, çünkü hepsi çoktan satılmış durumda.

Önceden McLaren BP23 olarak bilinen Speedtail’in akıcı şekli eski konseptlerden Aerotech’i andırsa da, iddiası olan 403 km/saat hıza çıkabileceğine şüphe yok.

İngiliz otomobil üreticisi bunu Hiper GT aracı olarak sınıflandırıyor ve bir yıldır bize bazı detaylarını gösteriyordu.

Şimdi ise sürücünün ortada olduğu üç koltuklu bu aracı görebiliyoruz. Ön tekerleklerinde kapaklar bulunuyor ve 1430 kg ağırlığıyla birlikte neredeyse 1036 beygir güç üretiyor.

Sadece 106 adet üretilecek aracın satış fiyatı 2.27 milyon dolar olarak açıklanmış durumda ve açıkça en hızlı ve en lüks McLaren olacak.

11 Yorum

 1. McLaren orijinal şeyler yapmaya çalışmalı. Şimdiye kadar yaptıkları tüm araçlar MP4-12C’nin makyajlısı gibi görünüyor.

  Üstteki normal araç, alttakini ben fotoşopladım. Kokpiti alçaltınca bir şeye benziyor, ancak bu hali 720S’in arkası uzatılmışından başka bir şey değil.

  • Bu yorum ağır saçmalama içerir
   Bence Mclaren F1 gibi yol tutuşu düşük, neredeyse havalanıp gidecek arabalar değil Valkyrie gibi hızlı arabalar daha iyidir en azından yarış pistinde gazlanabilsin.
   Ancak Ferrari ya da Mclaren’le, ya da bir konieggsegg’le yarış pistinde gazlamak istemezdim.
   Yıllardır neden Ferrari’nin yol tutuşu yüksek – hızlı otomobiller yapmadığını anlamıyorum. Hadi kimse sürmek için ferrari almıyor da bari lambo, porsche gibileri yapsın bunu. Yol tutuşu aşırı düşük arabayı neden isteyeyim? Hadi Ferrari ve Mclaren yine bi zevk verir ama ben isterim ki Ferrari o arabanın arkasına önüne bir kanat taksın, pistin ortasında frene basmak zorunda kalmayayım ya da virajı 100 ile dönmeyeyim.
   Kısaca kağnı gibi supersport dedikleri arabalarla piste çıkmak yerine logitecimle açıkteker sürerim daha iyi.
   Ya da Valkyrie gibi arabalar yapmaları için cesaretlenmeleri gerek.

    • Eyvallah efsane güzel arabalar hatta görsem bayılırım heralde ama yarış pistinde sürülmez ki bu arabalar güya pist arabası yaptığını iddia ediyor bazıları. 😛
     Yani Mclaren şu konsepti yayınlıyor, ortadan direksiyon acayip güçlü F1 falan diyor ama bu araba da pistte pek gitmez 😀 😀 bence

     • Corvette acayip rafine ve dengeli bir pist arabasıdır. Fiyatına göre düşündüğünde daha iyisi tartışılır.

      Olay Camaro’da, yanlamada. Çünkü kimse piste çıkmak istemiyor. Olay sokaktan çıkarken yüklenip hafif göt attırmak ve şekil yapmak. Ferrari alanlar tamamen bu yüzden ve prestijinden dolayı alıyor.

      Satılan kaç tane LaFerrari gerçek anlamda pist gördü sence? %1?

      • Yanlamayı beceremiyorum ve sevemiyorum 😛
       Corvette benim en sevdiğim yol arabası ve pistte gidişi de en iyilerinden biri ama bu araçlarda doğru düzgün aero bile yok.
       Mesela Ferrari LaFerrari’yi kaç kere rüzgar tüneline sokmuştur? salt CFD ile halletmişlerdir işi. Alan insanları bırak Ferrari ne kadar pist üstü ar-ge yapmıştır?
       Valkyrie başka bir boyut kattı işe.

   • Ferrari’nin tasarladığı araçların yol tutuşu düşük? 🙂 Ne demek istediğini anladım da, bu araçlar çok kısa sürede yüksek hızlara çıktığı için, hatta motor etkileşimleri çok farklı araçlar olduğu için, yo larçalarının beklediğin DF seviyelerini yakalamasını bekleme. Fakat alttaki durumlarda felan acımasız yol tutuşu var Ferrari araçlarının. Velhasıl sen F1’de ki DF’i bekleme o araçlardan 🙂
    ‘i 🙂

    https://www.youtube.com/watch?v=bL6yJfP-b8A

    • Hocam Murray 400 kmh gören bir araba yapıyor, koltuğunu ortaya koyuyor şasiyi full karbon fiber yapıyor. Fakat arabanın düzlük hızından başka özelliği yok. 😛
     Bu yüzden Mclaren F1 modelini hiç sevmem. Ferrari’ler daha ayrı konu.

     Şuradakiyle alakası yok olayın.

 2. Bıkmadılar McLaren F1 diye diye alakasız şeyler yapmaktan. Şuan ki modellerin sadece uzatılmışı…
  Ferrari’nin copy paste yeni modelciliğini nasıl sevmiyorsak bu da evlat olsa sevilmez.
  Arkada ki malzeme neymiş merak oldu bakmak lazım yine 3 ayda geri çağrılacak şeylerden olmasın da 🙂 marka seviyor eski kapı çözümü gibi dayanmayacak şeyleri yenilik diye sunmayı.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]