K.K.K.: Kamui Kamikaze Kobayashi

0

Formula 1 krallığının gerilemeye başladığı dönemde doğudan gelen hırçın bir genç olan Kamui reyiz, alt serilerde kendisini göze sokmasa da aba altından göstermeye başlar.

Hemşerisi Toyota’nın verdiği fırsatı iyi değerlendiren Kamui reyiz, Abu Dhabi’nin gecesinde jilet kadar keskin gözleri sayesinde gece görüşü elde edince 12. başlamasına rağmen 6. olup ilk puanını alır.

koba_toyo_abu_20091

Toyota 2. dünya savaşından bu yana aradığı doğru savaşçıyı bulmuştur ve bir sonraki sezon piste bomba gibi düşürmeyi planlarken olanlar olur ve iki büyük ekonomi bombası Caponya’yı etkileyince spordan komple çekilmek zorunda kalır. Kamui reyizin kariyeri başlamadan bitmek üzeredir.

1462898591184Kamui reyiz her şeyin bittiğini kabullenemez ve kendisini fabrikadan göndermeye çalışan haciz memurlarını duymamak için kulaklarını tıkar, ancak bu kez de demirbaş olarak sayılır ve rafa kaldırılırken son anda kaçar.

BMW’nin de yenilmesiyle ortada kalan Sauber dede yana yana pilot ararken Toyota’dan kalma Kamui the Kamikaze ve McLaren’dan çıkma deli Pedro ile karşılaşır ve anında sözleşme imzalar.

4d282363907ecdbfec28c82cd0212640_6526Kamui reyiz memleketi Caponya’dan çıkıp İsviçre’nin soğuk ve sakin dağlarına gelince önce kültür, sonra da KERS şoku yaşar. Dağ tepe gezmeyi seven Kamui reyiz Heidi’den bit kapınca sevgilisi hemen yardımına koşar.

Kamui reyiz ve Capon güzeli sevgilisi ile müthiş mutlu bir çift imajı çizmektedirler. Birisi Formula 1 pilotu, diğeri aktris olan çift Capon magazinlerinden düşmez ve topluma örnek çift olarak gösterilmeye başlar.

Ancak bu mutluluk fazla uzun sürmeyecektir. Kamui reyiz Formula 1’de başarılı olabilmek için hırs yapmaya başlar ve kazanmak için farklı şeyler denemeye başlar.

İçindeki Kamikaze canavarını daha fazla zapt edemeyen Kamui reyiz Monako yarışında alışılmışın dışında bir geçiş yapmaya kalkışınca bir çuval pirinci berbat eder.

ggfdfd

Takımının gözünden düşmeye başlayan Kamui reyiz “ulan bi adam geçeriz diye madara olduk, patron da kızdı, kovarsa ne yaparım lan ben! aşkitoma nasıl para yetiştiririm?” diye kısık kısık düşünmeye başlar.

Memleketi Caponya’daki yarışta yaptığı efsane geçişleri de artık kendisini kurtaramayacaktır. Sakin Alp hayatına alışık olan Sauber dede bu kadar aksiyonu kaldıramayınca bizim Kamui reyize kapıyı gösterir.

Kamui reyiz haberi alır almaz terk eden sevdiceğinin arkasından gözlerini kısarak, yok yok öyle normal haliyle bakakalır.

d0e03602

İşinden olan, erik gibi manitayı kaybeden ve beş parasız kalan Kamui reyiz diğer Formula 1 takımları ile görüşmeye devam eder ve “Al Caponu kap puanı” diye bir slogan ile ortalarda dolaşırken Caterham takımı kendisine el edince koşa koşa gider.

Caterham kendisini bir sonraki sezon yarıştırmayı ve bomba gibi bir araç vermeyi vaad eder. Bomba sözünü duyunca gözleri daha bir kısılan Kamui reyiz nefes bile almadan anlaşmayı imzalar.

Yeni takımı ile yeni sezona girerken bir sürpriz ile karşılaşır. Takım “Tadaaaa!!!1” diyerek yarışacağı arabayı gösteriverir.

caterham-seven-250-r-kamui-kobayashi-driver-carwitter

Kamui reyizin gözler önce Capon animesi kadar açılır, sonra hemen eski halini alır. “Siz benle kiraz mı geçiyorsunuz lan! hah bir de yanında poz vereyim, alın monako!” diyerek sesini iyice yükseltmeye başlayınca takımı bunun bir şaka olduğunu kendisine zor izah eder.

Ancak Kamui reyizin intikamı kötü olacaktır…

2014-austrian-f1-gp-f1-fansite-com_52-custom

Kendisine gerçek F1 aracın diye gösterdikleri aracın da bir halta benzemediğini gören Kamui reyiz sezon açılışı için B planını devreye sokar.

f43131a30ab8fec3abfa32fb37a788cf

Çakılda sürüklenirken “Alın monako bu da şaka bak ohhhh çok güzel oldu, gördünüz mü ebeyin hamunu!!!” diye telsizden seslenir.

Bu hareketinin üzerine takımdan gönderilince sinirleri iyice gerilen Kamui reyiz önce sigaraya başlar, sonra da kendini karıya kıza verir…

kamui72jpg– son –

 

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]